Röportaj: Yunus Emre Ak, TrendBasket


FC Barcelona Lassa karşısındaki performansıyla zafere giden bu yolda kilit oyuncu konumunda olan maçın MVP’si Shane Larkin, TrendBasket’ten Yunus Emre Ak’ın sorularını cevapladı.

  • Shane öncelikle tebrikler. Kendini nasıl hissediyorsun? 

”Harika bir his. Başından beri amacımız buydu, uğruna antrenmanlar yaptığımız her gün çalıştığımız şey bunun içindi. O yüzden bunu başarmış olmak, Final Four’a gidiyor olmak harika bir his. Şimdi çalışmaya devam etmemiz lazım. Umarım şampiyon biz oluruz.”

  • Anadolu Efes 18 sene aradan sonra Final Four’a ulaştı. Sen de bu takımın bir parçası, parçasından da öte liderisin. Bununla alakalı neler söylersin? 

”İnişli çıkışlı bir sezondu kendi adıma. Sezonun başında kendi oyunumu ortaya koyamıyordum ama ben kendimi toparladım ve takım bana güvendi. Şimdi ise Final Four’da olacak olmak gerçekten çok özel.”

  • Son olarak da Final Four’daki eşleşmenizi sormak istiyorum. Yarı finalde rakibiniz Fenerbahçe Beko olacak ve oldukça zor bir eşleşme, neler söylemek istersin? 

”Onlar bizi birkaç kez yendi, biz onları birkaç kez yendik. Sanırım Final Four’da karşılaşacak daha iyi bir rakip olamazdı.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir