TB ÖZEL | Serdar Işıldar: ”Destek alacağız ama şubeyi birilerine emanet edecek değiliz”

Röportaj: Begüm Ünal, TrendBasket

Düzenleme: Onur Coşkun, TrendBasket


Ekip arkadaşlarımızdan Begüm Ünal İtalya’nın Treviso kentinde düzenlenen ve görevli olarak katılım gösterdiği adidas EUROCAMP esnasında Karşıyaka Basketbol Şubesi Başkanı Serdar Işıldar ile geniş kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdi. Pınar Karşıyaka’nın 2017/18 sezonunda kuracağı kadrodan ülke basketbolunda temel problemlere değin birçok konunun ele alındığı röportajın tamamına içeriğimizin devamında ulaşabilirsiniz. 

İlk olarak Karşıyaka Spor Kulübü’nde yaşanan yönetim değişimi ve gelecek sezon basketbol şubesinde yaşanacaklarla ilgili konuşan ve ufak ipuçları veren Serdar Işıldar’a kulak verelim: ”Karşıyaka’yı futbol tarafı ve basketbol tarafı diye ayırmıyoruz. Kulübün ana yöneticileriyiz, futbol da basketbol da bizim şubemiz. Görev yerimiz şu an basketbol şubesi olduğu için basketbolla daha çok ilgiliyiz. Bu Bu demek değil ki futbolla ilgilenmiyoruz, yönetim olarak nerede sorun varsa orada kümeleşiyor ve çözüm üretmeye çalışıyoruz. Yönetim ve basketbol şubedeki değişiklik ile ilgili çok fazla yazıldı çizildi, eski takımın üstünden şekillenen ve gelişime açık yeni bir takım kurmak istiyoruz, bunun için çalışıyoruz.” 

Treviso’da düzenlenen adidas EUROCAMP ile ilgili görüşlerini de aktaran Serdar Işıldar, bu organizasyona Türkiye’den daha fazla katılım olması gerektiğini söyledi: ”Önümüzdeki bir bir buçuk ayda basketbol takımımız için yoğun mesai harcayacağız. Bunun bir adımı olarak da adidas EUROCAMP’e geldik. Bana göre adidasEUROCAMP, Türiye’den daha fazla insanın takip etmesi gereken harika bir organizasyon. Bir iki sene sonra buradaki oyunculardan bazılarını takımımıza transfer ederken burada çıplak gözle izlemiş olmak oldukça önemli olacak. Sadece oyuncular açısından değil yöneticiler ve kulüp çalışanları açısından da oldukça faydalı bir iş yapılıyor burada. Dünya’nın her tarafından gelen üst düzey basketbol insanları ile görüşme ve Türk takımlarının yapısını tartışma şansı buluyoruz.” 

Gelelim kadro yapısına… Serdar Işıldar tüm oyuncuların yollanıp, sıfırdan bir inşa söz konusu olmayacağını dile getirirken şu an Pınar Karşıyaka’ya haber yollayan birçok antrenör olduğunu ve en doğru seçimi yapmaya çalıştıklarını dile getirdi: ”Sözleşmesi devam eden ve çıkış opsiyonu bulunan oyuncularımız var. Kadroyu tamamen değiştirmeyeceğiz, bu ekibin üzerine yeni isimler dahil edeceğiz. Gelecek hocamızın da vereceği kararla kalacak iki ya da üç  yabancı ve yerli oyuncularımız olacak. Şu an ana konumuz hoca seçimi… Karşıyaka’ya haber yollayan ve gelmek isteyen birçok antrenör var, görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Temas halinde olduğumuz en az yedi sekiz tane hoca var, yanlış bir seçim yapmak istemiyoruz. Bu hafta içerisinde Koç Nenad Markovic ile de çok güzel koşullarda yollarımızı ayırdık.”

Geri1 of 3

TB ÖZEL | Serdar Işıldar: ”Destek alacağız ama şubeyi birilerine emanet edecek değiliz”

1 Yorum

  1. Basketbolo gelirleriyle futbol subenizi ayakta tutmaya calistiginiz surece basketbolu her sene kaybedeceksiniz ! Sonunda hata gorulecek ama is,isten gecmis olacak !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler