TB ÖZEL | Ondrej Balvin: “Türkiye şutlarını sokamazsa, onlar için alarm zilleri çalıyor demektir”

Röportaj: Begüm Ünal

Çeviri ve Düzenleme: Emre Uzundağ


2019 FIBA Dünya Kupası’nın grup aşamasındaki rakiplerimizden Çekya’nın yıldız pivotu Ondrej Balvin, ülkesinin bu sabah Japonya’yı mağlup ettiği karşılaşmanın ardından TrendBasket mikrofonlarına konuştu.

26 dakika oynadığı mücadelede sadece 7 sayı bulsa da performansına 8 ribaund, 3 asist ve 3 blok ekleyen Ondrej Balvin şunları söyledi:

Öncelikle tebrikler.

Teşekkürler.

Maçtan beklentileriniz nelerdi ve nasıl bir maç oldu? İlk çeyrek zorlanıyor gibiydiniz. Yorgunluktan da olabilir. Japon takımı ikinci çeyrekte yoruldu ve oyunu siz yönlendirdiniz.

Japonların, Türkiye maçındaki tempoyla oynayamayacakları belliydi. Türkiye Milli Takımı, Dünya Kupası’ndaki ilk maçlarında onlara karşı fiziksel bir oyun sergiledi. İlk maçtan böylesi fiziksel bir mücadeleyi beklediklerini sanmıyorum. İlk maçta sorunlar yaşadılar. Hachimura’nın liderliği ele almasını bekliyorlardı ama bizim maçımızda bu liderliği gösterdi. Turnuvada oynadıkları ilk maçta oynadıkları gibi oynamayacaklarını biliyorduk. Sahada kalmaya ve sakin kalmaya çalıştık. İki kez çift haneli fark yakaladık ama her seferinde sayı bulup dönmeyi başardılar. Fakat inanıyorum ki son tahlilde sonucu belirleyen kalitemiz oldu.

Türkiye maçı hakkında ne düşünüyorsun? Sizin için anahtar maç o mu olacak?

Elbette bizim için anahtar maç o. O maçı kazanan, sonraki tura kalacak. Türkiye’nin Amerika takımına karşı performansını da görmek gerekiyor tabii. Muhtemelen maçı Amerika kazanacaktır, bu yüzden mücadele ikincilik için olacak. Türkiye Milli Takımı, oyununu fizikleri üzerine kurmuş, NBA’den harika oyuncuları olan bir takım. İki takım da beşinci günde üçüncü maçlarına çıkmış olacaklar karşılaşmaya gelindiğinde. Bizim yedekten gelen oyuncularımızın daha iyi olduklarını düşünüyorum.

Çekya basınına Melih Mahmutoğlu hakkında konuşuyordun. Neler anlatıyordun?

Türklerin birden fazla iyi oyuncusunu olduğunu, şut sokabildiklerini ve arka arkaya üç sayı üretebildiklerini anlatıyordum. Melih Mahmutoğlu, ilk maçta tam olarak bunu yaptı. Yanılmıyorsam ilk yarının sonunda 15 sayısı vardı. İyi bir şutör. Türkiye’nin en güçlü yanı, harika şutörleri sahip olması. Şutlarını sokamazlarsa, onlar için alarm zilleri çalıyor demektir. Şut atmalarına izin vermemeliyiz.

Teşekkürler. Yarın bol şans.

Teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler