Röportaj: Begüm Ünal, TrendBasket

Çeviri: Sina Şen, TrendBasket


Final Four Yarı Finali’nde Zalgiris Kaunas’ı mağlup ederek finale yükselen temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, finalde Real Madrid’in rakibi oldu. Yarı final karşılaşmasının ardından yapılan basına açık antrenmanda sarı lacivertlilerin başarılı oyuncusu Nicolo Melli, buraya kadar geçirdikleri süreç, kişisel kariyeri ve final maçı hakkında TrendBasket’e özel açıklamalarda bulundu.

Tebrikler finale çıktınız. Geçen gece ilk yarı finalini oynadın EuroLeague’de. Bunu nasıl tanımlarsın?

”Bence bizim için güzel bir maçtı. Kişisel olarak maçı kazandığımız için mutluyum. Bu, benim ve bizim ana hedefimizdi. Şimdi finaldeyiz ve dünkü hedefimizi gerçekleştirmiş olduk.”

  • İtalya basketbolu için önemli bir oyuncusun. Olimpia Milano ve Bamberg’de geliştirdin kendini. İtalya’dan buraya uzanan bu süreci nasıl tanımlarsın? Final Four seviyesine gelmek çok mu uzun sürdü sence yoksa normal bir süreç miydi?

”Hayır normaldi. Bu benim kariyerim ve şu ana kadar yaptıklarımla gurur duyuyorum. Hiçbir şey kolay değildi. Çok çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum. Fakat şu an kariyerim hakkında düşünmenin zamanı değil. Şu an sadece bugün karşılaşacağımız takım olan Real Madrid’i düşünüyorum. Tabii ki bir maç hayatını değiştirebilir.”

  • Final maçı için motivasyonunuz nedir?

”Motivasyona ihtiyacımız yok. Finallerde her şey doğal gelişir. Yarın da her şey doğal gelişecek. Finali düşünerek uykuya dalarsın, kalktığında da durum farklı değildir. Burada olmak için bir yıl belki bir kariyer boyunca çalışırsın ve ekstra motivasyona ihtiyacın olmaz.”

  • Yarı final maçının ardından kolay uyuyabildin mi?

”Kolaydı, yorgundum zaten. Yeniden enerji kazanmam gerektiğini biliyordum. Bu yüzden şu ana kadar ki en iyi dinlenme seansım olmasa bile kolay uyuduğumu söyleyebilirim.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir