TB ÖZEL | Marko Guduric: “Final Four’a mümkün olan en iyi şekilde hazırlanacağız”

Röportaj & Çeviri: Buse Nur Küçe


Turkish Airlines EuroLeague Final Four’da art arda beşinci kez bulunma hakkını elde eden Fenerbahçe BEKO’nun kanat oyuncusu Marko Guduric, kulübün organizasyon öncesi düzenlediği medya gününde TrendBasket’e konuştu.


Öncelikle tebrik ederim. İki sene, iki Final Four. Nasıl hissediyorsun? 

Harika hissediyorum. Sezonun başından beri hedefimiz buydu zaten. Başardığımız için mutluyum. Şimdi ise mümkün olan en iyi şekilde oynamaya ve mücadele etmeye hazırlanmalıyız. 

Peki burada geçirdiğin iki sene seni hem oyuncu hem de birey olarak nasıl değiştirdi? 

Bence iki açıdan da iyi yönde oldukça değiştim. Oyuncu olarak tabii ki çok geliştim, daha olgunum. Bu kadar iyi oyuncuyla ve böyle bir koçla çalışmak sizi çok daha iyi bir oyuncuya çeviriyor. Kişisel olarak bakarsak da gelecekte de bana faydası dokunacak bir sürü tecrübe edindim. 

Geçen sezon üçlük yüzden %44’ken bu sezon bu istatistik neredeyse %50. Ne değişti iki sezonda senin için? 

Antrenman. Oldukça basit. Bununla alakalı ne zaman soru gelse aynı şeyi söylüyorum aslında. Antrenman ve kendinize güvenmek bunun anahtarı. Nereden baksanız günde 300-500 arası şut çalışıyorum. Cevap antrenman, bu kadar basit. 

Hem senin hem takım için harika bir sezon oldu ama son dönemde maalesef takım birkaç sakatlık sorunu yaşıyor. Sence bu takımı ve oyun planlarını nasıl etkileyecek? 

Kesinlikle bir şeyleri değiştirmek zorunda kalacağız. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Üzgünüm çünkü sakat isimlerin hepsi orada bizimle olmayı hak ediyorlar. Ama biz de elimizden geleni yapıp daha önce de söylediğim gibi mümkün olan en iyi şekilde hazırlanacağız. Umarım Final Four’a kadar sakat isimlerden bazıları aramıza katılır ama ne kadar hazır olacakları da ayrı bir soru bu noktada. Ama evet savaşacağız. Kesinlikle hazır olacağız. Bu tüm takım için çok önemli. Çok iyi ve gerçek bir takım olduğumuzu söylemek zorundayım. Herkes oynayabilir, herkes bir adım öne çıkıp sorumluluk alabilir ve bizim için güzel işlere imza atabilir. 

Vitoria’da ilk maçınız Efes’e karşı. İki takım da birbirini çok iyi tanıyor ve bu bazen avantaj bazen dezavantaj. Sen maç hakkında neler söylemek istersin? 

Herkes iki takımın birbirini çok iyi tanıdığını biliyor. Efes’e karşı altı maça çıktık bu sezon. Bu bir avantaj mıdır yoksa dezavantaj mıdır bilmiyorum ama şüphesiz ki maç için yeni ve özel bir şey hazırlayacaklar. Tabii biz de yeni şeyler hazırlayacağız. Bence çok güzel bir maç olacak, her sonuca açık. 

Koç da sezon içerisinde daha önce hiç denemediğiniz şeyler denediğinizi söylemişti. 

Evet, yeni şeyler denemek zorundayız durumumuzdan dolayı. Şu anda gerçekliğimiz bu. Kaçıp saklanamayız. Elimizdeki kadroyla bir şeyler denemeliyiz.

Geri1 of 4

TB ÖZEL | Marko Guduric: “Final Four’a mümkün olan en iyi şekilde hazırlanacağız”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler