Geri1 of 3

I

Yazı: Onur Coşkun, TrendBasket

Real Madrid celebrates - EB18
euroleague.net

Anadolu Efes-Barcelona serisinin olağan rekabet ortamını bir kenara koyarsak Real Madrid ile Panathinaikos arasında oynanacak seri playoff’un açık ara en ilgi çekici serisi olacak.

Rick Pitino’nun tam da “tatile gelmiş bu adam” damgası yediği dönemin hemen ardından vites artıran ve takım potansiyelinin %150’siyle oynayan Panathinaikos, kendisinin oyununu sevmesem de, Nick Calathes liderliğinde playoff’ta yer almayı başardı.

Real Madrid için ise inişli çıkışlı geçen normal sezon bazı sakatlıklarla dönem dönem can sıkıcı hale gelse de derin rotasyon, yıllardır birlikte oynayan oyuncu grubunun alışkanlıkları ve başta Walter Tavares olmak üzere bazı oyuncuların sezon içerisinde gösterdikleri gelişim onları çok da zorlanmadan üçüncü cepten playoff yarışına soktu.

İki takımın mevcut durumlarından bağımsız, seriyi ilgi çekici hale getiren iki noktadan biri, geçen sezon Panathinaikos’un ev sahibi avantajıyla başladığı ve 3-1 Real Madrid üstünlüğüyle biten seri, ki sonu şampiyonluk olmuştu, diğeri ise normal sezonun sonunda OAKA’da oynanan maçta Rudy Fernandez’in yaptığı çok acayip iş.

Basketbol bu tarz hikayeleri çok sevdiği için seri boyunca yine birtakım enteresanlıklarla karşı karşıya kalacağımızı, hafızamızda bir süre yer edecek olaylar yaşayacağımızı düşünüyorum.

Geri1 of 3

I

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir