TB ÖZEL | Landry Nnoko: Koç Selçuk Ernak (@selcukernak) ağabeyimiz gibiydi”

Sezona ADATIP Hastanesi Sakarya Büyükşehir Basketbol’da başlayan fakat kulübün içinde bulunduğu mali kriz sebebiyle ALBA Berlin ile anlaşan Landry Nnoko yeni takımıyla çıktığı ilk maçın ardından TrendBasket’e konuştu.

-Sakarya’ya hangi beklentilerle gittin? Nelerle karşılaştın? Ters giden şey ne oldu?

“Sadece basketbol oynamak için gittim. Takıma yardımcı olmak ve takımın önemli bir parçası olmak istedim. Fakat işler beklediğim gibi gitmedi. Takım birçok problemle boğuşuyordu. Durum hala aynı mı bilmiyorum. Sakarya’da bana düşen görevi yerine getirdiğimi düşünüyorum fakat takım kendi görevini yerine getirmedi. Bu sebeple işin ticari tarafını da düşünerek kendi kariyerim için doğru olanı yaptım.”

-Koçla ve takımla olan ilişkin nasıldı?

“Takımımla ilgili her şeyi çok seviyordum. Onlarla olan ilişkim çok iyiydi, onlarla oynamayı özledim. Koç harikaydı. Yaşı bizden biraz daha büyük olsa da ‘Ben sizin koçunuz değil, ağabeyinizim. Size yardımcı olmak için buradayım,’ diyordu. Onunla ilişkimin bu kadar iyi olması sahaya çıktığımda yardımcı oluyordu. Daha rahat ve daha iyi oynamamızı sağlıyordu çünkü saha kenarındaki kişinin yanınızda olduğunu böyle hissediyorsunuz. Takımımım harika insanlardan oluşuyordu hepsi işinin peşinde olan tipler.”

-Takımda kaldığın kısa sürede en yakın olduğun oyuncu kimdi peki?

“Luc Junior benim kardeşim gibiydi. Biz zaten çocukluğumuzdan beri tanışıyoruz. Kamerun’da basketbola beraber başlamıştık ve tekrar aynı takımda olmamız inanılmaz bir durumdu.”

-Peki ALBA ile nasıl gidiyor şimdiye kadar?

“Bayern karşısında ALBA forması için ilk maçıma çıktım. Zaman zaman rahat olsam da daha alışmaya ihtiyacım var. Fakat zamanla bunların düzeleceğini düşünüyorum. Bunun dışında çok güzel bir şehir Berlin. Takım arkadaşlarım da oldukça sıcak davranıyorlar beni yemeğe çıkardılar. Yeni bir takıma gelmişim gibi hissettirmediler açıkçası.”

-Performansına bakarsak takıma yeni gelmiş gibi değilsin hiç…

“Oyunda olduğum dakikalarda elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Son dört beş haftadır oynamadığım için çok heyecanlıydım. Keşke kazanabilseydik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler