Utah Jazz’in 32 yaşındaki deneyimli forveti Joe Ingles, TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Röportaj: Kasım Ersoy

Çeviri: Metehan Metin Çetin


Avustralya Milli Takımı ile Tokyo Olimpiyatları’nda yer alacak mısın?

”Evet, orada olacağım.”

Son iki turnuvada da dördüncü olarak madalya kazanmaya bu kadar yakınken madalyayı elde edememek nasıl bir his?

”Bu hayal kırıklığı yaratıyor ama bazıları kazanmak ve bazıları kaybetmek zorunda. Hiçbir zaman kaybetmek istemezsin. Biz, turnuvaya kazanmak için gidiyoruz. Umarım öğrenebildiğimiz her şeyi öğrenip bir sonraki turnuvada işleri tersine çeviririz ve kazanırız.”

2020 Tokyo Olimpiyatları’ndaki hedefin ne?

”Altın madalya kazanmak.”

2019 Dünya Kupası’ndan önce Patty Mills’e kupanın en büyük üç adayını sormuştuk ve o da İspanya, Fransa ve Arjantin’i söylemişti. Sen ne düşünüyorsun? Avustralya’dan daha iyi üç veya dört takım sence hangileri?

”Bence biz gerçekten iyiyiz. Gelen oyunculara göre Amerika Birleşik Devletleri olabilir. Aslında bu yazın elemeler sonrası oluşacak kadrolara bağlı. İyi Avrupa ülkeleri ve Güney Amerika ülkeleri var. Çokça iyi takım var.”

EuroLeague hakkında sormak istiyorum. Uzun yıllar EuroLeague’de oynadın ve orada oynadığın sürede en unutulmaz anın neydi?

”Maccabi ile EuroLeague şampiyonluğu kazanmak. Dürüst olmak gerekirse EuroLeague’de en sevdiğim kısımdı. Çok zordu. Açıkçası FC Barcelona’da çok oynamadım fakat Maccabi’ye geçtikten sonra orada oynamaya başladım ve şampiyon olduk. Takım arkadaşlarımı hala arıyorum. Şampiyonluk maçımız olan son maç gerçekten unutulmazdı.”

EuroLeague ve NBA’deki atmosferlerin farklılıkları hakkında ne söylersin?

”Bence ikisi de çok iyi. İki organizasyon da birbirinden farklı. Avrupa takımlarında davul veya o tarz şeyler çalınıyor ve takımlara karşı inanılmaz bir tutku var. Buradaki takımlarda daha fazla müzik var ve taraftarlar burada kazanmak ya da kaybetmek fark etmeksizin bizi destekliyorlar. İki organizasyon da birbirinden farklı olduğu için açıklaması zor fakat bence ikisi de çok iyi.”

Maccabi’deyken deplasman maçlarınızda oluşan atmosferleri hatırlıyor musun?

”Çoğunlukla evimizdeki maçları hatırlıyorum. Oldukça çılgındı. İsrail Ligi veya EuroLeague fark etmeksizin hep iyi bir kalabalık vardı. Bizim, bazı maçları kazanmamıza kesinlikle yardımcı oldular.”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir