NBA’de Memphis Grizzliers forması terleten eski Fenerbahçe Beko oyuncusu 24 yaşındaki Sırp guard Marko Guduric, TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Röportaj: Emre Uzundağ

 

NBA basketbolundan Avrupa basketboluna geçişin hakkında konuşmak istiyorum biraz, nasıl oldu senin için bu?
”Farklı bir basketbol oynanıyor burada. Her şeyiyle Avrupa’dan farklı açıkçası. Ama bence alışıyorum, her gün daha iyiye girmeye ve öğrenmeye çalışıyorum. Eğlenceli ve heyecan vericiydi şu ana kadar.”

Buraya gelmeden önce Bjelica, Bogdan ve diğer oyuncularla konuştun mu?
”Tabii ki. Sürekli konuşuyorduk. Yazın özellikle Bogdan’la çok sık konuştuk. Bjelica ile de aynı şekilde.”

Neyin altını çizdiler peki? Hangi konuda dikkatli olmanı söylediler?
”Oyunun hızının altını çizdiler. Ne olursa olsun oynamaya devam etmem gerektiğini söylediler. Olumsuz bir şey yaşansa bile. Çünkü basketbol bu, böyle şeyler yaşanabiliyor. Bir sezonda 80 küsür maç yapılıyor sonuçta.”

Peki Fenerbahçe’yi NBA’e bir adım olarak gördün mü? Çünkü geçtiğimiz senelerde NBA’e birçok oyuncu gönderdi Fenerbahçe Beko. Bjelica, Bogdanovic, sen, Melli…
”Elbette, Fenerbahçe’ye gelirken kafamda her şeyden önce Zeljko’nun oyuncusu olmak ve EuroLeague kazanmak vardı. Kupayı kazanamadık maalesef. Tabii ki bir gün NBA’de oynamak hedefimdi. Bunu başardığım için çok mutluyum ve Fenerbahçe’deki herkese minnettarım. Herkes bana çok yardımcı oldu.”

Peki bu yaz Sırbistan milli takımında olacak mısın?
”Umuyorum ki evet.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir