TB ÖZEL | EuroLeague Koçlar Birliği kuruluyor; ilk başkan Zeljko Obradovic, yardımcısı Pablo Laso

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında kurulan ve ilk başkanı Fenerbahçe Beko’nun İtalyan oyuncusu Gigi Datome olan EuroLeague Oyuncular Birliği’nin ardından EuroLeague Koçlar Birliği de kuruluyor.

TrendBasket kaynaklarının elde ettiği bilgiye göre Real Madrid’le Fenerbahçe Beko arasında 7 Mart’ta oynanacak karşılaşma öncesinde lansmanı yapılacak birliğin ilk başkanı Fenerbahçe Beko’nun tecrübeli çalıştırıcısı Zeljko Obradovic, başkan yardımcısı ise Pablo Laso olacak.

EuroLeague Oyuncular Birliği EuroLeague’de yer alan oyuncuları temsil etmek ve bu oyuncuların hem ulusal hem de uluslararası alandaki haklarını korumak için kurulmuştu. Birlik ayrıca oyuncuların gerektiğinde psikolojik yardım alabilmelerini de sağlayan bir çalışma sistemi ortaya koymuştu.

EuroLeague Koçlar Birliği’nin de benzer görevlere sahip olup EuroLeague’de görev yapan koçların hakları ve iş şartlarıyla ilgili çalışmalar yürütmesi bekleniyor.

Hatırlayacağınız üzere EuroLeague’de bu sezon birçok koçun görevine takımları tarafından sezon ortasında son verilmesi koçların çalışma şartları ve haklarıyla ilgili bazı tartışmalara neden olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Fenerbahçe Beko’da #coronavirus vaka sayısı yediye yükseldi #EuroLeague

Bu akşam derbi maçına çıkacak olan Fenerbahçe Beko, iki pozitif vaka daha açıkladı ve toplam vaka sayısı yediye yükseldi. Kulüp kanallarından duyurulan gelişmeye göre sarı...

Juan Carlos Navarro basketbol operasyonlarının başına geçti

FC Barcelona'nın efsane ismi Juan Carlos Navarro, kulübün basketbol operasyonlarının başına getirildi. 2017'den beri Nacho Rodriguez'in yürüttüğü göreve getirilen Juan Carlos Navarro, parkede olduğu günlerdeki...

Fenerbahçe Beko için Vince Hunter iddiası #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague'deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, iddialara göre Vince Hunter ile ilgileniyor. Sırp medya mensubu Nemanja Zoric'in iddiasına göre Fenerbahçe Beko, Virtus Bologna forması giyen...