TB ÖZEL | Errick McCollum: “2016 kariyerimdeki en unutulmaz seneydi” #EuroCup

7DAYS EuroCup’ın beşinci haftasında temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen’i son saniye üçlüğüyle yıkan Errick McCollum, TrendBasket’in sorularını yanıtladı.


Röportaj: Barış Cevahir

Kazan’da ikinci yılın. Geçen sezon 7DAYS EuroCup’ta yarı final oynama başarısı gösterdiniz. Bu nasıl hissettiriyor?

“İyi bir sezon geçirdik ama sonunda yetersiz kaldık. Şampiyonluk kazanmak çok zor ama bunu yapacak yeteneğe sahip olduğumuzu düşünüyordum. Ama yeniden burada olup yolculuğa devam etmek güzel.”

Galatasaray kariyerinden sonra ilk kez 7DAYS EuroCup şampiyonluğuna bu kadar yaklaştın. Birincisinde 2015/16 EuroCup MVP’siydin. İkinci bir şampiyonluk hakkında ne söylemek istersin?

“Bence şampiyonluk düşünmek için henüz çok erken. Kendimizi geliştirmeye, sağlıklı olmaya ve ekip olarak büyümeye devam etmeliyiz. Henüz bir şampiyonluk takımı değiliz ama daha ekim ayındayız ve büyüyüp bir şampiyonluk takımına dönüşmek için vaktimiz var. Umarım gelişip doğru zamanda en üst seviyeye ulaşırız.”

Galatasaray taraftarları hâlâ seni hatırlıyor ve seviyor. Bu sezon onlara karşı bir final oynama ihtimalin de var.

“Galatasaray’ı ve taraftarını seviyorum. O sene kariyerimdeki en unutulmaz seneydi. O kulüp için her zaman iyi şeyler diliyorum. Taraftar bunu hak ediyor. Cim Bom Bom!”

Anadolu Efes formasıyla sadece bir EuroLeague sezonu oynadın. UNICS ya da başka bir takımla yeniden EuroLeague oynama hedefin var mı?

“Basketbol oynamayı çok seviyorum. Oynadığım her gün bir lütuf ve bunun kıymetini biliyorum. Nerede oynarsam oynayayım, sevdiğim şeyi meslek olarak yapabilme fırsatına sahip olduğum için mutluyum.”

Son olarak kardeşin C.J. McCollum hakkında konuşalım. Bu sezonki Portland Trail Blazers’ı ve C.J. hakkındaki görüşlerini paylaşır mısın?

“Bence onlar özel bir şey yapabilir. Bir kaç tane kaliteli oyuncu aldılar, geri dönen grup ise geçen sene konferans finalinde büyük tecrübeler kazandı. Ayrıca bu sene batı daha açık ve dengeli. Onlar kesinlikle bir şampiyonluk adayı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler