TB ÖZEL | Ergin Ataman: “İki ay içerisinde böyle bir kupayı kazanmış olmaktan dolayı çok mutluyum.”

Türkiye Kupası’nı kazanan Anadolu Efes’in baş antrenörü Ergin Ataman TrendBasket’e özel açıklamalarda bulundu.

 

Beşinci kez Türkiye Kupası’nı kazanıyorsunuz, Aydın Örs ve Oktay Mahmuti’yi Türkiye Kupası kazanma sayısında geride bıraktınız, geçmiş yıllara dayanan beraber çalışma hayatınızın olduğu bu iki koçu geride bırakmanız hakkında ne söylemek istersiniz?

Çok önemli iki antrenörü geride bırakmışım. Tabii ki çok güzel bir şey, özellikle Avrupa’nın en zor ve en önemli ligi olarak gösterilen bir ligde en iyi sekiz takımın katıldığı bir kupada şampiyon olmak, üstelik de çok iyi oynayarak, çok net bir şekilde şampiyon olmak çok kıymetli. Türkiye Kupası, lig, Avrupa kupaları; toplamda 16. şampiyonluğum oldu. İki ay içerisinde böyle bir kupayı kazanmış olmaktan dolayı çok mutluyum.

Türkiye Kupası genelde kısa süreli formların çok etkili olduğu bir kupa. Sizin de Fenerbahçe Doğuş maçı ile başlayan bir motivasyonunuz vardı. Bu konu hakkında düşünceleriniz neler?

Özellikle çeyrek finalin bir derbi maçı olması, üstelik bir hafta önce Fenerbahçe’ye kaybedilen farklı mağlubiyet, o maçtan sonra yükselen tansiyon, bu olaylar bizi kupaya ve özellikle çeyrek finale çok yüksek seviyede motive etti. Çeyrek finalde kupanın en büyük adayını elediğimiz andan itibaren özgüvenimiz yükseldi. Sonuçta da kupa gelmiş oldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler