TB ÖZEL | Doğuş Grubu, Londra takımına ana sponsor olmak için görüşme halinde!

Doğuş Grubu, basketbola yaptığı yatırımlara ara vermemeye kararlı görünüyor! TrendBasket kaynaklarından elde edilen bilgiye göre EuroLeague organizasyonunun Birleşik Krallık’a tanıdığı A Lisans hakkına yatırım yapmak isteyen Doğuş Holding, bir Londra kulübünün ana sponsoru olmak için görüşmelerini sürdürüyor.

İlk olarak TrendBasket’in duyurduğu ve 2017/18 basketbol sezonu da dahil olmak üzere üç sezon için Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’na sponsor olması beklenen Doğuş Grubu, yatırımlarına ara vermeden devam etmek niyetinde. TrendBasket kaynaklarından elde edilen bilgi doğrultusunda Doğuş Grubu, Birleşik Krallık’ın halihazırda sahip olduğu A Lisans hakkını kullanabilmek için bir Londra kulübünü satın almak istiyor.

Bilindiği üzere söz konusu lisans hakkının Birleşik Krallık’ta aktif olarak kullanımda olmamasından ötürü Darüşşafaka Doğuş, doğan boşluğu wild card elde ederek doldurmuş, Pınar Karşıyaka ise lig şampiyonluğunun ardından yer aldığı EuroLeague sezonuna bu vesile ile katılmıştı.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı ile görüşmelerini sürdüren ve İngiltere’de de söz konusu başvuru için çalışmalar yürüten Doğuş Grubu’nun Darüşşafaka ile olan birlikteliğinin hangi çerçevede şekilleneceği henüz belirsizliğini korusa da Jordi Bertomeu’nun İstanbul’da yaptığı açıklama doğrultusunda, yeşil siyahlı ekibin gelecek sezon EuroCup’ta yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Doğuş Holding diğer taraftan Londra temsilcisinin katılım için gerekli diğer organizasyon şartlarını yerine getirmesini bekliyor.

Öte yandan David Blatt ve takımdaki bazı oyuncuların gelecekleri ise yaz döneminde fazlasıyla gündem maddesi teşkil edeceğe benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler