TB ÖZEL | Doğuş Balbay: ”Türk Milli Takımının hedefleri her zaman yüksektir”

Röportaj: Yunus Emre Ak, TrendBasket


Temsilcimiz Anadolu Efes’in Olympiacos sınavı öncesinde kaptan Doğuş Balbay ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Olympiacos maçının ardından Metecan Birsen ile beraber A Milli Takımımızın yanına uçacak olan Doğuş Balbay, TrendBasket olarak hazırladığımız GM anketine göre En İyi Yerli Oyuncu ünvanına sahip oldu.

  • Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi GM anketine göre En İyi Yerli Oyuncu seçildin. Bu konu hakkındaki görüşlerin neler?

”Buna aday gösterildiğim için çok teşekkür ediyorum herkese. Genel menajerlerimizin de kararlarına tabii ki saygı duyuyoruz. Çok kaliteli Türk oyuncularımız var, genç yeteneklerimiz de yetişiyor. Umarım sadece basketbol olarak değil, onun dışında rol model olarak da genç arkadaşlarımıza örnek olurum diye düşünüyorum. Tekrar genel menajerlerimize teşekkür ediyorum seçimlerinden dolayı.”

  • Olympiacos maçının ardından milli takım kampına gideceksin Ankara’ya. Takımın grup liderliği hedefi var. Onun için ne söylersin?

”İki tane çok kritik maç var. Yarın evimizde oynayacağımız Slovenya maçı sonra da deplasmanda İspanya maçı. Her ne kadar Dünya Kupası’na gitmeyi garantilesek de grup liderliği önemli maçlar tabii ki. Türk Milli Takımının hedefleri her zaman yüksektir ve o forma altında çıktığınız her maçta zaten galip gelmek için oynarsınız. Bu iki maçı da o şekilde oynayacağımızı düşünüyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler