TB ÖZEL | Doğuş Balbay: “Seri yeni başlıyor”

THY EuroLeague’de playoff serisinin ikinci maçında konuğu Barcelona Lassa’ya 72-74 mağlup olan Anadolu Efes’te Kaptan Doğuş Balbay, maçın ardından TrendBasket’in sorularını yanıtladı.

Ev sahibi avantajını yitirdikleri için üzgün olduklarını belirten Kaptan Doğuş Balbay, sorumuz üzerine takımının son top problemini de değerlendirdi.

Doğuş Balbay’ın ifadeleri şu şekilde:

Kaptan çok yakın bir maçtı. Yine son topta bir maç kaybettiniz. Neler hissediyorsun, neler söylemek istersin?

“Ev sahibi avantajını korumak isterdik tabii ki ama maalesef 1-1 gideceğiz oraya. Seri daha yeni başlıyor, 0-0 olarak görmemiz lazım. Oradaki iki maçı da kazanarak Final Four’a ulaşmak hedefimiz.”

Anadolu Efes bu sezon tıpkı bu maçta olduğu son topta çok maç kaybetti. Bu durum hakkında ne söylemek istersin, bunu nasıl yorumlamalıyız sence?

“Aslında maçı oralara getirmemek gerek. Son toplarda maalesef kötü sonuçlar alıyoruz ama maçı bu duruma getiren de biz oyuncularız. Takım olarak daha az hata yapmamız gerekiyor maç içerisinde ve maçı bu duruma getirmememiz gerekiyor. Bugün altı sayılık bir fark yakaladık ve bu farkı açabilir ya da koruyabilirdik ancak onların geri gelmesine izin verdik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler