Röportaj: Yunus Emre Ak, TrendBasket


Anadolu Efes’in takım kaptanı Doğuş Balbay, FC Barcelona Lassa zaferinin ardından playoff serüvenleri hakkında TrendBasket’e konuştu.

  • Kaptan öncelikle tebrikler. Nasıl hissediyorsun? 

”İnanılmaz bir duygu, bütün sezonun emeklerini Final Four’a kalarak almak. Adım adım hedeflerimize ulaşmak istedik. İlk hedefimiz playoff’tu sonra Final Four. İkisine de ulaştık. Şimdi Final Four’da neler olacak göreceğiz.”

  • Takım 18 yıl sonra Final Four’da oynayacak ve sen de bu takımın kaptanısın. Nasıl bir his, neler söylemek istersin bize? 

”18 yıl ara vermemiz, kulübümüz için büyük özlem tabii ki ama hepimiz için çok büyük bir gurur. Şimdi hep birlikte bunun tadını çıkarmaya çalışacağız.”

  • Final Four’da Fenerbahçe Beko ile oynayacaksınız. Bu eşleşme için ne söylemek istersin? 

”Çok güzel bir mücadele olacak ama ondan önce önemli olan; iki tane Türk takımının oraya kalması. Ülkemiz açısından, Türk basketbol tarihi açısından çok önemli. Altın harflerle yazılacak bir şey. İki Türk takımının kalması çok mutluluk veriyor bize. Maç için de şöyle söyleyeyim; zor olacak tabii ki ama şu an bunu düşünmek için erken.”

  • Son sorum, bu takım geçen sene sonuncu bitirdi EuroLeague’i şu an ise Final Four’da. Nasıl başardı bunu Anadolu Efes? 

”Biliyorsun dokuz tane oyuncumuz değişti. Kimyamız tuttu, kısa dönemde koçlarımız bizi sisteme çok iyi adapte etti. Biz de oyuncular olarak çok çalışıp sisteme kısa sürede uyum sağladık. EuroLeague sezonunu da dördüncü bitirdik bu bizim için çok önemli. Bugün de saha avantajının önemini gördük açıkçası. Yavaş yavaş meyvelerini topluyoruz diyelim.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir