TB ÖZEL | Darüşşafaka’da Blatt ayrılırsa ilk hedef Saso Filipovski

7Days EuroCup’ta şampiyonluğa ulaşarak büyük bir başarıya imza atan Darüşşafaka Basket’te gelecek sezon yapılanması ile ilgili önemli gelişmeler söz konusu. Bu gelişmelerin odağında ise Saso Filipovski var.

Birkaç NBA takımının radarında olması nedeniyle önümüzdeki sezon nerede görev yapacağı belirsizliğini koruyan David Blatt’in yerine ilk aday Saso Filipovski. TrendBasket kaynaklarının elde ettiği bilgiye göre  Saso Filipovski Darüşşafaka Basket’in David Blatt’ten sonraki planlarının merkezinde yer alıyor.

Darüşşafaka Basket’in gelecek sezon EuroLeague’de yer alma hakkını kullanıp, kullanmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor. Yine TrendBasket kaynaklarının elde ettiği bilgilere göre yaz döneminde yapılacak sponsorluk görüşmeleri EuroLeague’de yer alınıp, alınmayacağı hususunda belirleyici unsur olacak.

David Blatt’in Darüşşafaka Basket ile Saso Filipovski’nin Banvit ile sahip oldukları mevcut kontratlar sezon sonunda bitiyor. Darüşşafaka Basket’in EuroLeague sahnesinde rekabet edebilecek bir kadroyu yaratabilmek adına gerekli bütçeyi bulması durumunda ilk tercihinin Saso Filipovski olacağını ifade edelim.

EuroLeague sahnesinin dışında kalmanın tercih edilmesi durumunda ise Darüşşafaka Basket’in farklı bir yapılanma ve farklı bir antrenör tercihine gideceğini belirtmekte de yarar var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Spor tarihinde three-peat yapmış takımlar | GALERİ

Spor tarihinde three-peat yapmış takımlar | GALERİ Çeşitli takımlar, çeşitli spor dallarını domine ederken özellikle three-peat performanslarıyla spor tarihine damga vurmayı başardılar. Three-peat, zaman zaman four-peat,...

Naz Reid şiir gibi! | #NBA’de gecenin en güzel 10 hareketi

NBA'de kader gecelerinden biri daha geride kaldı ve bu kritik geceye yaptığı nefis smaçla Naz Reid damga vurdu. Gece boyunca yapılan en güzel 10 hareket,...

LA Clippers rahat kazandı #NBA

LA Clippers rahat kazandı LA Clippers, gece oynanan maçta Toronto Raptors karşısında 19 sayı farkla, 115-96'lık skorla rahat bir galibiyet aldı. Bu sonuçla LAC, sezonun 46....