Röportaj: Utkuhan Genç, TrendBasket


Indiana Pacers’ın Kanadalı oyun kurucusu Corey Joseph, Indiana’nın Cleveland Cavaliers ile karşılaştığı maçın sonrasında TrendBasket’e özel açıklamalarda bulundu. Dünya Kupası’na kesinlikle katılacağını belirten Kanada Milli Takımı kaptanı, turnuvadaki madalya şanslarından bahsetti.

Milli takımlardan bahsetmek istiyorum. Sen Kanada Milli Takımı’nın kaptanısın ve Kanada Milli Takımı bu yaz Çin’de düzenlenecek olan Dünya Kupası’na katılmaya hak kazandı. Sen de takımınla birlikte orada bulunacak mısın? Kanada Milli Takımı’nın ne kadar ileri gidebileceğini düşünüyorsun?

Evet. Evet, kesinlikle Dünya Kupası’na katılacağım. Bence hepimiz Olimpiyatlar’a katılabileceğimizi düşünüyoruz. Çok yetenekli bir takım olduğumuzu biliyoruz fakat yine de kendimizi kanıtlamamız gerekiyor. Önümüzde çok büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Hepimiz böyle düşünüyoruz. Sahaya çıkmalı ve bu fırsattan yararlanmalıyız.

Kanada Milli Takımı’nın madalya şansını nasıl değerlendiriyorsun?

Kesinlikle kendimize güveniyoruz. Yetenek seviyemizin farkındayız. Hepsini bir araya getirebilirsek kesinlikle madalya şansımız var.

Selin Akkaya

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir