TB ÖZEL | Brad Wanamaker: “Çoğu oyuncu evine gitmek ister ama ben kazanmak istiyorum”

EuroLeague Play-offları öncesinde temsilcilerimizden Darüşşafaka Doğuş’ta Brad Wanamaker ile ekibimizden Kemal Rutkay Özcan ve Can Keyder konuştu.

  • Brose Bamberg’de takımı organize eden lider oyuncuydun, bu sezon bu rolü Wilbekin ve Clyburn ile paylaşıyorsun. Bu senin için ne ifade ediyor, nasıl bir farklılık var?

”Bu takımda çok yetenekli oyuncularımız var. Her maç birimiz öne çıkıyor ve bu da bizi tehlikeli bir takım haline getiriyor. Brose’de bile yetenekli oyuncularımız vardı ama bu takım çok farklı.”

  • Sezonun ilerleyen bölümünde, bazı oyuncularda form düşüklüğü meydana gelir. Ancak senin formun arttı, diğerlerinin aksine. Son maçlarda çok iyi oynuyorsun. Kendini nasıl ayarladın?

“Çalışmaya devam ettim sadece. Sezonun bu bölümünde önemli olan özgüven. Herkes yorgun, çoğu oyuncu evine gitmek, tatilinin tadını çıkarmak istiyor. Ama ben kazanmak istiyorum. Oyunumun zirvesinde kalmaya çalışıyorum. Düzenli olarak çalışıp ritmimi bozmamak hedefim.”

brad wanamaker

  • BSL’de gerçekten zorlu rakiplere karşı gerçekten zorlu maçlar oynadınız. BSL gibi zorlu bir ligde olmanın EuroLeague’de amacınıza hazırlanma açısından yardım ettiğini düşünüyor musun?

“Tabi ki. BSL’de çok fazla yetenek ve birçok iyi takım var. Her maç en iyinizi ortaya koymalısınız. O günü boş geçirmenizi sağlayacak hiçbir takım yok ligde. Bize EuroLeague’de yardım ediyor bu zira orası en iyilerin ligi. Bu, bizi zihinsel olarak konsantre tutuyor ve sonraki maça hazırlıyor.”

  • EuroLeague yönetiminin açıklamalarına göre, Darüşşafaka gelecek sezon EuroCup’ta mücadele edecek. Bu durum senin kulüpte kalma kararını etkileyecek mi?

“Tıpkı sizin gibi benim için de dedikodu bunlar. Ne olacağını bilmiyorum. Takımımla sezonu bitirmeye çalışıyorum sadece. Gelecek bana ne gösterirse ona göre hareket edeceğim.”

  • Bir gün NBA’de, özellikle Philadelphia’da oynama amacın var mı?

“Tabi ki. Basketbol topunu elime aldığım ilk günden beri hayalim NBA’de oynamak. Philadelphia’da büyümüş biri olarak, orada oynamak hayalimin gerçeğe dönüşmesi olur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler