TB ÖZEL | Bojan Bogdanovic: “Fenerbahçe’ye yarıştığı tüm kulvarlarda şans diliyorum”

Indiana Pacers ile Brooklyn Nets arasında oynanan karşılaşmanın ardından Pacers’ın Hırvat yıldızı Bojan Bogdanovic ile özel bir röportaj gerçekleştirdik. Bogdanovic’in Utkuhan Genç’e verdiği röportajın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.


Hücumunuz adına harika bir maçtı, 2010’dan bu yana ilk kez bir maçta 140 sayı ürettiniz. Hücum anlamında iyi giden neydi?

Tam olarak istediğimiz gibi oynadık. Yüksek tempoyla, çokça hızlı hücum sayısı üreterek oynadık. İyi oynadık ancak onlar da 131 sayı attı. Çalışmamız gereken çok şey var ve umarım savunmamızı geliştireceğiz.

Yeni bir takım olmanın savunmadaki bu problemlere sebep olduğunu düşünüyor musun?

Bu daha ilk maçımız ve birlikte oynamaya daha yeni başladık. Bu galibiyet, iyi bir kimya oluşturmak için iyi bir yol. Ortaya koymamız gereken çok emek var. Önümüzde çok yol var ve sezon uzun. Umarım savunmada daha iyiye gideceğiz.

Performansın hakkında ne düşünüyorsun? 30 dakika civarında oynadın ve bu, normalde oynadığın süreden daha fazla. Paul George’un ayrılığı mı daha çok dakika almanı sağladı sence?

İlk beş dakikası aldım ve umuyorum ki her maç daha çok oynayacağım. Takım olarak her maç daha iyiye gitmeye çalışıyoruz ve ben de takıma katkı vermeye çalışıyorum.

Peki Washington’da farklı olan neydi? Orada istediğin süreleri alamamıştın…

Altıncı adamdım ve kenardan geliyordum. Şimdiyse ilk beş oyuncusuyum; yani durum tamamen farklı ve burada daha çok dakika almam normal.

Pacers’a adaptasyonun nasıl geçti? Zorlandın mı?

Bir süredir bu ligdeyim, bu yüzden herhangi bir ayarlama gerekmiyor.

EuroBasket’teki performansın nasıldı sence? Rusya yenilgisi sertti. O maçta ne ters gitti?

Ne mi yanlış gitti? Onları yenecek kadar kaliteye sahip değildik; ters giden bu.

Gerçi grup aşamasında iyiydiniz…

İyi oynamadık. Macaristan’a karşı yavaş bir başlangıç yaptık ve Romanya’ya karşı da maça 0-15 ile girmiştik. Yani, Rusya’yı yenecek ve turnuvanın en iyilerinden biri olacak kadar iyi değildik.

 

Son soru Türkiye’yle ilgili. Fenerbahçe günlerini nasıl anıyorsun?

İstanbul’da üç harika yıl geçirdim ve Fenerbahçe, Türkiye’de bir kulüpten fazlası. Basketbolu ve futbolu halen takip ediyorum çünkü büyük bir futbol hayranıyım ve Fenerbahçe’ye yarıştığı tüm kulvarlarda şans diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler