TB ÖZEL | Andrey Vorontsevich: ”Final Four, normal sezon gibi değil; burada her küçük detayın önemi var.”

Röportaj: Begüm Ünal, TrendBasket

Düzenleme: Dilara Durmuş, TrendBasket


EuroLeague Final Four’da Real Madrid’in rakibi olan CSKA Moskova’da başarılı oyuncu Andrey Vorontsevich ile TrendBasket olarak özel bir röportaj gerçekleştirdik.

  • Tebrikler, bir kez daha Final Four’dasınız. Rakibiniz Khimki Moskova Region ile oynadığınız playoffa kısa bir dönüş yapalım. Maçlar takım olarak beklediğinizden daha zor muydu?

”Elbette zordu, en iyi Rus takımlarından biriyle oynadık. Sezon boyu iyi bir oyun sergilediler ve playoffta da bize karşı iyi oynadılar. Fakat onlardan daha güçlüydük. Saygı duyulması gereken bir takım. Son zamanların en güçlü Khimki kadrosuna sahipler.”

  • CSKA Moskova, EuroLeague’de finansal açıdan bilinen en güçlü takımlardan biri ve kupayı kazanmanıza rağmen her yıl bir şekilde Final Four’da olmanız bekleniyor. Bu durum sizin üzerinizde ya da kulübün üzerinde herhangi bir baskıya sebep oluyor mu?

”Bizim herhangi bir baskıya ihtiyacımız yok. Kulüp bize her şeyi veriyor, bizi destekliyor. CSKA Moskova en büyük kulüplerden biri.”

  • CSKA Moskova ile geçmişte Real Madrid’e karşı Final Four’da sadece üçüncülük maçı için oynadınız. CSKA Moskova en güçlü takımlardan biri ve Final Four’da nasıl oynaması gerektiklerini biliyorlar. Mental olarak bu maça nasıl hazırlandınız?

Hepimizin anlaması gereken şey, onlar da güçlü biz de güçlüyüz ve aynı konumdayız. Real Madrid’in de birtakım sakatlıkları var bizim de öyle. İhtiyacımız olan tek şey birlik olmamız, birbirimiz için oynamamız ve bunu yapabileceğimizi göstermemiz. Bunlar dışında daha fazla şeyi düşünmeye gerek yok. Sadece birlik olup birlikte oynamak yetiyor.”

  • Final Four’u özel kılan nedir?

”Final Four’da her takımın kazanmak için şansı var. Normal sezon ya da playoff gibi değil. Burada her bir küçük detayın önemi var.”

  • Değişen EuroLeague formatında her takıma karşı oynuyorsun, bu zorlu ve uzun bir yol. Eski sistemden yeni sisteme geçişle ilgili neler düşünüyorsun? Bu sistem Final Four’a hazırlanmak için daha mı iyi daha mı kötü?

”Bu formatla daha fazla deneyim elde ediyorsun, finale daha fazla hazırlık yapmış oluyorsun. Oynadığın tüm maçlar daha iyi bir oyuncu olman için sana bir şans veriyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler