TB ÖZEL | Adam Hanga: “Evimize dönüp başladığımız işi bitirmeliyiz”

THY EuroLeague’de playoff serisinin ikinci maçında konuk olduğu Anadolu Efes’i 72-74 mağlup eden Barcelona Lassa’da maçın oyuncusu Adam Hanga TrendBasket’e konuştu.

Hedeflerinin İstanbul’da bir maç çalmak olduğunu ve bunu başardıklarını ifade eden Adam Hanga, kendi performansını da değerlendirdi.

Adam Hanga’nın açıklamaları şu şekilde:

Öncelikle tebrikler, yakın geçen bir maçtı. Maçla alakalı neler söylemek istersin?

“Her maç gibiydi, son maç da bu şekilde geçmişti. Bence diğer maçlar da böyle yakın geçecek. Bu seri dördüncü ve beşinci arasında oynanıyor, o nedenle diğerlerine göre takımlar birbirine daha yakın. Kazandığımız için çok mutluyuz. Bunun için çok çalıştık. İlk maçtan daha iyi oynadık. Diğer serilerde de şu an durumlar 1-1 mesela. Daha hiçbir şey başarmadık, kazanmamız gereken iki maç daha var. İstanbul’da en az bir maç kazanmak hedefimizdi tabii ki. Şimdi de evimize dönüp başladığımız işi bitirmeliyiz.”

İlk maçta da çok iyi bir performans sergilemiştin fakat sonu bu kez galibiyet oldu. Neler söylersin?

“Buradaki en önemli şey galibiyet. Bireysel performans, en iyi ribaundcu vesaire olmak değil, galibiyet. Takım kazandığında takımdaki herkes daha iyi görünür. Bütün mevzu kazanmak o yüzden. İyi bir performansla takımıma yardımcı olabildiğim için çok mutluyum. Bu bir oyuncu için her zaman çok güzeldir.”

Aynı zamanda maç içerisinde birçok üçlük fırsatı da yakaladın ve isabeti de buldun…

“Evet oldukça fazla şut şansı yakaladım. Bence bunun ilk maça göre daha iyi bir oyun ortaya koymamızla çok alakası var. Çok daha fazla boş şut fırsatımız oldu ve bu fırsatları yakaladığınızda da şut sokmak daha kolay oluyor. Diğer türlü üzerinizde bir savunmacı varken isabet bulmak zor.”

Peki eşleşmede kalan maçlar hakkında düşüncelerin neler?

“Dediğim gibi bence kalan maçlar da bugünkü maç gibi olacak. Bütün maçlar yakın ve zor geçecek. Fiziksellik çok ön planda olacak, iki takım da son saniyeye kadar savaşacak. Sonuçta dördüncü ve beşinci takımlar karşılaşıyoruz. Sonuna kadar zor geçecek ve Efes de sonuna kadar mücadele edecek. Şimdi iki maçı kendi evimizde oynayacağız, neler olacak göreceğiz.”

Bu kez ev sahibi avantajı da sizde.

“Aynen öyle, hedefimiz de tam olarak buydu aslında.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler