Takım yapıları itibarıyla 16 EuroLeague ekibini ifade eden filmler! | GALERİ

Hazırlayan: Çağlar Uzunca, TrendBasket


EuroLeague’in ilk yarısı geride kalırken geçtiğimiz on beş maç beklentileri fazlasıyla karşıladı. Öyle ki şu anda 16 takımlık EuroLeague’in 14 takımı playoff sıralamasında ya da potasında. İlk yedi sırayı takip eden yedi takımı sadece iki galibiyet ayırıyor. O nedenle ligin ikinci yarısının daha büyük mücadelelere sahne olacağını tahmin etmek zor değil.

Sahadaki çekişme, seyirci sayılarına da yansımış durumda. EuroLeague yönetiminin açıklamalarına bakılırsa bu sezon geçen sezonun aynı dönemine göre yaklaşık %30’luk bir seyirci artışı olmuş. Ligin ikinci yarısının daha sert ve telafisiz maçlarla geçeceğini düşündüğümüzde  sayının daha da artması muhtemel. Playoffta takımlar zaten dolu salona oynayacaktı ancak bu çekişme devam ederse playoff’un son iki bileti için mücadele eden takımların, ligin 22.-23. haftalarından itibaren kapalı gişe oynama ihtimali de artıyor.

Hazır kapalı gişe demişken bugünkü basketbol yazısında bir farklılık yapalım ve takımların 15 maçlık performanslarını, değerler üzerinden değil filmler üzerinden okumaya çalışalım. Her takım, gösterdikleri performansla oyuncu gruplarıyla hangi filmlere benziyor, işte yanıtı!

Geri1 of 17

16 EuroLeague takımını ifade eden filmler!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler