Takasa En Yakın 5 İsim

Bleacher Report, NBA’de takasın son günü gelmeden önce takasa yakın ve değerli oyuncuları derledi. İşte o liste;

5) Mo Williams

Mo Williams

Sebep: Mo Williams hali hazırda yukarı seviyeler için önemli bir rotasyon oyuncusu olabilecek birisi. Minnesota Timberwolves ise yeniden yapılanmaya giden bir takım ve draft hakları karşılığında Mo’yu takas etmeye sıcak bakabilirler.

4) Pablo Prigioni

Pablo Prigioni

Sebep: New York için sezon bitmiş durumda artık. ne gelecek için ne de bu sene için Prigioni’ye ihtiyaçları yok. Ancak Prigioni tecrübesiyle ve soğuk kanlılığıyla sınırlı dakikalarda çok değerli bir yedek guard olabilir. New York’un da elinde uzun yıllar boyunca draft hakkı olmayacağı düşünülürse draft hakkı karşılığı Arjantin’li oyun kurucudan rahatlıkla vazgeçebilirler.

3) Nik Stauskas

Nik Stauskas

Sebep: Yanlış takım tarafından draft edilmenin en yakın zamandaki örneği. Hem çok karmaşık bir ortam var Kings’te hem de onun mevkisinde bu sene göz dolduran ve daha geçen sezon yine lotaryadan takıma katılmış Ben McLemore var. Dolayısıyla bir hava değişimi iki tarafa da iyi gelecektir.

2) Jordan Hill

Jordan Hill

Sebep: Lakers için de sadece bu sezon değil en azından önümüzdeki 1 sezon daha bitmiş durumda. Hem Jordan Hill başka bir takımda takıma çok daha görünür bir katkı yapabilir hem de Lakers ona önümüzdeki sene 9 milyon dolar vermekten kurtulabilir. Böylelikle Ed Davis ve Tarik Black’n gelişimleri için de yer açılmış olur. Tam bir kazan-kazan senaryosu gibi duruyor.

1) Miles Plumlee

Miles Plumlee

Sebep: Brandan Wright’ın Boston Celtics’ten Suns’a gelmesiyle rotasyonda gerilere düştü Plumlee. Ayrıca önündeki tek oyuncu Wright da değil. Suns’ın ümit bağladığı isimlerden biri olan Alex Len ile de aynı pozisyondalar. Ancak özellikle geçtiğimiz sezon ne kadar değerli bir parça olabileceğini ispat etmişti Plumlee. Phoenix’te 3. alternatif olmak için fazla iyi bir oyuncu. Suns da onu kullanarak başka gedikleri doldurmak isteyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler