Galatasaray Odebank’ın yeni transferi T.J. Cline, bugün İstanbul’a ayak bastı. Takımla beraber antrenmanlara katılacak olan oyuncu, ilk açıklamalarını GS TV’ye yaptı. 

Galatasaray’da kendini geliştirebileceğini belirten Cline, transferden dolayı yaşadığı heyecanı dile getirdi.

İstanbul’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu da sözlerine ekleyen 2.06’lık uzun: “Galatasaray öğrenmem ve kendimi geliştirmem için çok iyi bir kulüp. Bu yüzden çok heyecanlıyım. Tabii ki koçun benim için planladığı oyun şekli önemli olacak. Bugünkü modern basketbolda benim gibi hem şutuyla sahayı genişletebilen hem de boyalı alanda oynayabilen oyuncuların varlığı önemli. Takım arkadaşlarımla sağlayacağım uyum da önemli olacak. İstanbul’un dünyanın en iyi şehirlerinden biri olduğunu biliyorum. Çok güzel bir şehir. Tabii ki taraftarlar hakkında çok şey duydum. Taraftarların çok iyi olduğunu biliyorum. Burada olmaktan dolayı çok heyecanlıyım” dedi.

İlk profesyonel sözleşmesini henüz sarı kırmızılı ekiple imzalayan 23 yaşındaki oyuncu, NCAA kariyerine Niagara Üniversitesi ile başladı. Ardından Richmond Spiders formasını terletip burada üç sezon geçiren genç oyuncu, son yılında 18.5 sayı, 7.8 ribaund, 5.6 asist ortalamalarını yakalamayı başardı.

1 Comments

  1. beyaz gölge - 23/08/2017

    Unutma ! Sen artık yenilmez armadanın bir oyucususun !

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir