Svetislav Pesic ELPA Başkanı Nachbar’a verdi veriştirdi: “Bu adam tamamen anormal” #EuroLeague

Barcelona’nın tecrübeli çalıştırıcısı Svetislav Pesic EuroLeague Oyuncular Birliği Başkanı Bostjan Nachbar hakkında sert açıklamalar yaptı.

Takımının Kızılyıldız’ı 65-73 mağlup ettiği maçın ardından düzenlenen basın toplantısında sakatlıklarla ilgili gelen soru üzerine EuroLeague Oyuncular Birliği ve Bostjan Nachbar’ı eleştiri yağmuruna tutan Svetislav Pesic, Nachbar’ın tamamen anormal biri olduğunu ve EuroLeague takımlarının NBA’de değil, Avrupa’da olduğunu bilmediğini ifade etti.

Eurohoops Türkiye‘nin Koç Pesic’in basın toplantısında söylediklerini derlediği habere göre Sırp başantrenör genellikle bilmediği şeyleri sorduğunu ve EuroLeague Oyuncular Birliğinin oyuncuyla imzala ve kazan mantığını düşünerek hareket ettiğini belirtti.

Svetislav Pesic’in basın toplantısında sorulan soruya verdiği cevabı haber metninin devamında bulabilirsiniz.

“Oyuncuları kaybediyoruz ama diğerleri de bizim gibi kaybediyor. Bildiğiniz gibi Dünya kupası vardı ve orada oynayan tüm oyuncular sakatlandı. Onları ben sakatlamadım, kendileri sakatlandılar. Sadece Dünya kupasında maça çıktılar ve idman yapmadılar. İdman yapmazsanız sakatlanırsınız ve şimdi Bostjan Nachbar sezonların 24 Ağustos’ta başlamasına yönelik kural hazırlıyor. O normal biri değil. Bizim NBA’de değil, Avrupa’da olduğumuzu bilmiyor. Genellikle NBA’de iyi olmayan şeylere özenip uyguluyoruz ancak aslında neyin iyi olduğunu ve neyi uygulamamız gerektiğini düşünmüyoruz bile.

Sezon hazırlıklarının 24 Ağustos’ta başlamasını istiyor ancak 21’inde bizim Süper kupa maçımız var. Sezon Eylül’ün son haftasında başlıyor. Yani o, dört haftalık hazırlığın 10 ay süren bir sezon için yeterli olduğunu söylüyor. Bu adam tamamen anormal.

Biz bu durumu yaşıyoruz ve bunu yaşayan tek takım biz değiliz. Fenerbahçe, Real Madrid… En çok oyuncu gönderen takımlar bunu yaşıyor. Herkes sakat. Neden o insanların bize sorma ihtiyacı hissetmediğini bilmiyorum. Ben genellikle bilmediğim şeyleri sorarım. Ama onlar burada bir idman metodu olup olmadığını merak etmiyor. Tek düşündükleri oyuncuyla imzala ve kazan. Oyuncuyu hazırlamak zorundasınız, oyuncu idman yapmak zorunda. Belki de sadece idman yetmeyebilir de. Antrenman yapmaktan başka her şeyi biliyoruz. Sakatlıkların sıklaşmasının sebebi bu.”


Kaynak | eurohoops.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler