Steve Kerr: “NCAA draft edilmeyen çocukları geri çağırmalı”

Golden State Warriors’ın koçy Steve Kerr hafta içinde yaptığı bir açıklamada NBA Draft’ında seçilemeyen oyunculara NCAA’ye dönme hakkı tanınması gerektiğini ifade etti.

NBA Draft’ına girebilmek için mezun olmadan okullarından ayrılan oyuncularla ilgili bir açıklama yapan Koç Steve Kerr, bu durumda olan genç oyunculara NCAA’in oynama izni vermesi ve böylece okumaya devam etmesi sağlanması gerektiğini söyledi.

Koç Kerr şu sözlerle düşüncelerini ifade etti:

“Hepimiz olan bitenin farkındayız. Çocuklar için en iyi olan neyse onu yapalım ve onlara bazı seçenekler tanıyalım. NBA ve NCAA ile ortaklaşa çalışıp doğru sistemi bulalım. Bence insanların gözlerini açması durumunda bu yapılabilir bir şey. NCAA’in dikkate alması gereken şeylerden biri, eğer çocuk bir menajerle anlaşmış ve draft edilmemişse onu geri almak. Neden olmasın? Bunun zararı ne olabilir? Amatörlükten bahsediyoruz fakat çocuk için en doğru olanı yapmak istiyorsanız ve çocuk drafta girmek istiyorsa ve draft edilmezse, ne biliyor musunuz? Onu yeniden alın. Çocuklar için iyi bir şey yapın.” 


Haberin kaynağı: espn.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler