Steve Kerr: “FIBA’daki takımlar gerçekten çok iyi”

Amerika Birleşik Devletleri milli takımı başantrenörü Steve Kerr, açıklamalarda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri, 2023 FIBA Dünya Kupası üçüncülük maçında Kanada’ya 127-118’lik skorla mağlup olarak turnuvayı madalyasız bir şekilde dördüncü sırada tamamladı. Karşılaşmanın ardından ABD milli takımı başantrenörü Steve Kerr, kapsamlı bir şekilde takımın turnuvadaki performansını değerlendirdi.

FIBA basketbolunun artan gücünü hatırlatmaya ihtiyacı olmadığını belirten Kerr, maç sonundaki basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Herhangi bir hatırlatmaya ihtiyacım yok. Makas daraldı. 2019’da yedinci sırada bitirdiğimizde de antrenör ekibindeydim. Amerika Birleşik Devletleri 2014’ten bu yana Dünya Kupası kazanamadı. Bu zor. FIBA’daki bu takımlar gerçekten çok iyi. İyi antrenörlere ve çok iyi bir kadroya sahipler. Uzun süre birlikte oynadılar, bu yüzden çok zordu.”

“Beni etkileyen şey, oyuncularımızın özellikle bu gece bu koşullar altında mücadele etme şekliydi. Üç önemli eksiğe ve maçın uzatmalara gitmesine rağmen sonuna kadar mücadele etmeleri etkileyiciydi.”

ABD takımında devamlılık sağlamak bizim için zor. Doğal olarak yıldan yıla çok fazla değişiklik oluyor. Yapmaya çalıştığımız şey, bir FIBA ​​maçını nasıl kazanacağımızı öğrenmekti. FIBA ​​ve NBA basketbolunun tarihi hakkında gerçekten her şeyi inceledik. ‘Kazandığımızda bunun sebebi neydi?’ ve ‘kaybettiğimizde sebebi neydi?’ Bütün bunları araştırıyoruz.

Deneyimli çalıştırıcı, kadro seçimiyle alakalı şunları söyledi:

“Her yıl elimizden gelen en iyi iki yönlü takımı kurmaya çalışıyoruz ama bu sene yeterince savunmacı alamadık. Almanya ve Kanada’ya karşı iyi savunma yapamadık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler