Stephen Silas: “Alperen Şengün ve Christian Wood Üzerine Bir Yapı İnşa Edebiliriz” #NBA

Sezonun en kötü derecesine sahip takımın koçuyken bir anda en popüler koçlardan biri olan Stephen Silas, Memphis maçı sonrası Alperen Şengün hakkında açıklamalarda bulundu.

Houston Rockets koçu Stephen Silas, Memphis Grizzlies maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı 15 sayı 6 ribaunt 6 asist 1 top çalma ve 3 blok ile bitiren Alperen Şengün hakkında da şu ifadeleri kullandı:

“Savaştık. Maç içinde işe yarayan kombinasyonlar da bulduk. Bilhassa Alperen ve Christian Wood’un birlikte iyi oynadığını görmek güzeldi. 3 dakika kala farkı da 6’ya indirdik. Oyuncularımla gurur duyuyorum. 

Alperen alçak post oyunları ve devamındaki bitirişlerde iyi iş çıkarsa da aynı zamanda takım arkadaşlarına da pozisyon hazırlıyor. Kaç asist yaptı bu akşam? 6 asist ile bitirdi maçı. Sahada Josh (Christopher) varken Alperen takımına pozisyon hazırlayan oyuncu oluyor. Christian Wood şut kabiliyetiyle sahayı açıyor. Alperen de içerden işi bitiriyor. Bu ikili çok iyi iş çıkardı bugün. Bu güzel çünkü bunun üzerine bir yapı inşa edebiliriz.”  

Alperen Şengün, performansını o kadar yükseltti ki sonunda ona az dakikalar veren koçunun da gözüne girmiş gözüküyor. Alperen bu sezon maç başına 17.9 dakika sahada kalırken 9 sayı, 4.5 ribaund, 2.6 asist, 1.1 top çalma ve 0.7 blok ortalamalarını tutturdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler