Stephen Jackson: “Artest, kendisine bira bardağı fırlatan taraftarla iyi arkadaş”

Geçtiğimiz günlerde ESPN’de yayınlanan bir programa katılan eski NBA oyuncusu Stephen Jackson, eski takım arkadaşı Metta World Peace hakkında ilginç açıklamalar yaptı.

Jackson, 19 Kasım 2004 tarihinde Detroit Pistons ile Indiana Pacers arasında oynanan normal sezon maçının son çeyreğinde alevlenen ve Pistons’ın o zamanki salonunun ismine gönderme yaparak “The Palace’daki Şer” ismiyle anılan kavganın baş aktörlerinden olan -o zamanki adıyla- Ron Artest için, “Ron, kendisine bira bardağı fırlatan taraftarla irtibat halinde. İyi arkadaşlar. Hala nasıl arkadaş olduklarını bilmiyorum ancak bu şaşırtıcı. Gerçi, Ron biraz böyle bir adam. Ondan ne beklemeniz gerektiğini asla bilemezsiniz.” şeklinde konuştu.

O maçta dönemin Pistons pivotu Ben Wallace’ın Artest’e yaptığı sert faulle gerilen ortam Pistons tribünlerinden bir taraftarın Artest’e içi dolu bir bira bardağı fırlatmasıyla NBA tarhinin en korkunç kavgalarından birine dönüşmüştü. Birçok Pacers oyuncusu o olay sonucu maç cezalarına çarptırılırken, Artest’in cezası tam 75 maçtı. Stephen Jackson ise 30 maçla cezalandırılmıştı.

O kavganın tamamını aşağıdaki videodan izleyebilmeniz mümkün.


Kaynak: Bleacher Report

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler