Stephen Curry: “Sakatlığım günbegün daha iyiye gidiyor” #NBA

Boston Celtics maçında yaşadığı sakatlık sebebiyle parkelerden uzak kalan Stephen Curry, sakatlığının ardından ilk kez konuştu.

Stephen Curry dün gece takımının San Antonio Spurs ile karşı karşıya geldiği maçta Chase Center’da yer aldı. Sol ayak bileğinde bağ zedelenmesi yaşadığı için en az iki hafta parkelerden uzak kalacak olan Curry, sakatlığının sonrasında ilk kez mikrofonlara konuştu. Yıldız oyuncu, durumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini dile getirdi:

“Başlangıçta kesinlikle çok sancılıydı. Ancak günbegün daha iyiye gidiyor. Bileğimi ne kadar zorlayacağımızın farkında olarak geri dönüş sürecimi planlamaya çalışıyoruz. İyi olmaya devam edeceğinin bilincindeyim. Sabırlı olmaya çabalıyorum.”

Stephen Curry, sakatlanmasına sebep olan pozisyonda bileğinin üstüne düşen ve bu yüzden eleştirilerle karşı karşıya kalan Marcus Smart hakkında da konuştu. Curry, Smart’ın müdahalesinde bir art niyet olduğunu düşünmediğini ifade etti:

“Topa müdahale etmeye çalıştı. Kötü niyetli veya kirli bir hareket olduğunu düşünmüyorum.”

Yıldız oyuncu tedavi sürecinde anahtar kelimenin sabır olduğunu yeniden vurgularken, “İyileşmenin ilk aşamalarını aceleye getirmemelisiniz. Çünkü olması gerekenden daha erken bir şekilde dönmeye çalışırsanız, daha kötü bir hale getirebilirsiniz.” diyerek sözlerine son verdi.

Stephen Curry’nin en az iki hafta daha takımdan ayrı kalması bekleniyor. Curry’nin durumu iki hafta sonra kulüp tarafından yeniden gözden geçirilecek. Yıldız ismin play-off başlangıcından önce parkelere dönmesi umut ediliyor.

Stephen Curry uzun yıllardır olduğu gibi bu sezon da takımın en önemli parçası konumunda. Sezonu 25.5 sayı, 5.2 ribaund, 6.3 asist ortalamalarıyla geçiren süper yıldız, şampiyonluk iddiasını sürdürmek isteyen Golden State Warriors için play-off açısından hayati bir öneme sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler