Stephen Curry: “Farklı mağlubiyetler utanç verici” #NBA

Dün gece Los Angeles Lakers karşısında farklı mağlup olan Golden State Warriors’ta Stephen Curry açtı ağzını yumdu gözünü.

Maçın ardından konuşan Stephen Curry, farklı mağlubiyetlerden utanılması gerektiğini ve artık bir şeyleri değiştirmeleri gerektiğini vurguladı.

Maç kazanmak istiyorlarsa basit hata yapma lükslerinin olmadığını hatırlatan Curry’nin açıklamaları şöyle:

“Daha iyi oynamamız gerekiyor. Parkeye çıktığımız her akşam kazanmaya çalışmalıyız. Açık konuşmak gerekirse bu tip maçlardan sonra farklı mağlubiyetler almaktan bıkmış olmamız gerekiyor çünkü bu utanç verici. Oynadığımız oyunun yanı sıra gururumuzun da devreye girmesi gerekiyor. Elbette maç kaybedebilirsiniz ama bu şekilde değil.

Bu ligde maç kazanmak çok zor. Bunun hepimiz farkındayız. Bir önceki maçta iyi oynadığınız için sonraki maç daha kolay geçecek diye bir şey yok. Takımdaki herkesin mücadele etmesi gerekiyor. Eğer iyi takımları yenmek istiyorsanız onlara karşı hata yapamazsınız.”

Bu sezon Kelly Oubre Jr. ve Andrew Wiggins’ten beklediği katkıyı alamayan Warriors, 20 galibiyet ve 20 mağlubiyetle Batı konferansında dokuzuncu sırada yer alıyor.


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler