Stephen Curry: “Açıkcası biraz acı çekiyorum ama iyi olacağım”

NBA Finalleri’nde Boston Celtics seride durumu 2-1’e getirirken Golden State Warriors cephesinde akıllarda Stephen Curry’nin sakatlığı vardı!

Maçın bitimine 4.16 kala Golden State Warriors’ın 12 sayı geride olduğu dakikalarda havuza düşen topu korumak için yere atlayan Stephen Curry, Al Horford ile topa sahip olmak için kıyasıya bir mücadeleye girdi. Horford, Curry’nin sol bacağının üstüne doğru yuvarlanınca 34 yaşındaki guard birkaç dakika acı içinde yerde kıvranarak kaldı.

Stephen Curry maçtan sonra basın toplantısı odasına girip çıkarken sol ayağına baskı yapmaktan çekinirken şu ifadeleri kullanarak durumu açıkladı:

“Açıkcası biraz acı çekiyorum ama iyi olacağım. Nasıl tepki vereceğini göreceğiz söyleyecek fazla bir şey yok. Bir maçı kaçıracak gibi hissetmiyorum. Hazırlanmak için önümüzde 48 saatimiz var.”

“Al Horford açıkcası büyük bir vücut. Oyunu göremedim bu yüzden kaçınabilir miydim bilmiyorum. Dediğim gibi hissettiğim şey o kadar da kötü değil bu yüzden umarım önümüzdeki iki gün içinde iyi tepki verir.”

Stephen Curry, Mart ayında yine Boston Celtics’e karşı oynanan maçta Marcus Smart’ın da dahil olduğu benzer bir pozisyonda ayağını burktuğuna yakın bir pozisyon olduğunu söylerken bu sakatlık Curry’nin normal sezonun bir ayını kapatmasına neden olmuştu. Curry, serinin üçüncü maçındaki sakatlığının daha az şiddetli olduğunu da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler