Spor tarihinde three-peat yapmış takımlar | GALERİ

Çeşitli takımlar, çeşitli spor dallarını domine ederken özellikle three-peat performanslarıyla spor tarihine damga vurmayı başardılar.

Three-peat, zaman zaman four-peat, five-peat hatta eight-peat performansıyla büyüleyen bu takımlar, bugünkü içeriğimizin konusu olacak.

Son olarak geçtiğimiz aylarda UMMC Ekaterinburg, EuroLeague Women arenasında arka arkaya üçüncü kez şampiyon oldu ve three-peat yapan takımlar listesine adını yazdırdı. Biz de Ekaterinburg’dan ilham alarak dünyanın öne çıkan spor dallarında bu başarıya ulaşmış takımları tek bir içerikte toplamaya karar verdik.

Şimdi sizleri dünyanın her türlü spor dalında boy gösteren bu eşsiz takımların süslediği içeriğimizle baş başa bırakıyor ve keyifli gezintiler diliyoruz.


Three-peat: İngilizce’de three (üç) ve repeat (tekrarlamak) kelimelerinin birleşiminden meydana gelmiştir. İlk kez ABD’li medya mensubu Sharif Ford tarafından kullanıldı ve Pat Riley de bu kullanımı yaygınlaştıran isim oldu. ‘Arka arkaya üç kez şampiyon olmak’ anlamına gelmektedir. Şampiyonluk serisi yükseldikçe three’nin yerini alan rakam da seriyle orantılı olarak yükselir.

NOT: İçeriğimizde Avrupa kıtasındaki futbol, basketbol, voleybol gibi takım sporlarının ulusal liglerindeki başarılara yer verilmemiştir. Yalnızca ABD’deki ulusal ligler ve İngiltere’de ulusal düzeyde organize edilen Rugby Ligi ulusal lig olarak içeriğimizde yer almaktadır.

Geri1 of 21

Spor tarihinde three-peat yapmış takımlar | GALERİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler