Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin kapanış maçında TOFAŞ’ı konuk eden Beşiktaş Sompo Japan, mücadeleden 78-73 galip ayrılarak sezonu altıncı tamamladı.

Beşiktaş Sompo Japan ilk beşi: Phil Pressey – Kyle Gibson – Erkan Veyseloğlu – Samet Geyik – Joe Alexander

TOFAŞ: Travis Trice – Muhaymin Mustafa – Sammy Mejia – Kyle Weems – Frank Elegar

Mücadele karşılıklı isabetlerle başlarken ritimli hücumlarla maça devam eden TOFAŞ, yay gerisinden adeta tuğla atan rakibi Beşiktaş Sompo Japan’in hücum ribaundlarıyla maçın içinde kalmasına engel olamadı. İlk yarı boyunca aynı senaryonun yaşandığı ve Joe Alexander ile TOFAŞ uzunlarının düellosuna da sahne olan ilk yarıda ilk çeyrek 17-20 TOFAŞ üstünlüğü ile geçilirken soyunma odasına da 37-40 TOFAŞ üstünlüğü ile gidildi.

İkinci yarıda da oyundaki çekişme ve mücadele sertliği sürerken taraflar birbirlerine net üstünlük kuramadı. Karar çeyreğine ise 51-56 TOFAŞ üstünlüğü ile gidildi. Final çeyreğinde maç boyunca yay gerisinden yaşadığı sıkıntıyı aşarak isabetler bulan ve etkili savunmasıyla da öne geçen Beşiktaş Sompo Japan, Kyle Gibson liderliğinde bu üstünlüğünü maç sonuna taşıdı ve mücadeleden 78-73’lük skorla galip ayrılarak sezonu altıncı sırada tamamladı. Siyah beyazlılar bu sonuçla playoff’ta TOFAŞ’ın rakibi olacak.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir