Solgar Vitamin Türkiye Kupası, Darüşşafaka Tekfen – Anadolu Efes maçıyla başladı. Volkswagen Arena’da oynanan mücadeleyi 81-71’lik skorla Darüşşafaka Tekfen kazandı.


Darüşşafaka Tekfen’in ilk beşi: Gary Browne – Sinan Güler – Jarrod Jones – Erkan Veyseloğlu – Johnny Hamilton

Anadolu Efes’in ilk beşi: Shane Larkin – Buğrahan Tuncer – Krunoslav Simon – Chris Singleton – Tibor Pleiss


Karşılaşmaya hızlı başlayan Darüşşafaka Tekfen, Johnny Hamilton‘ın pota dibindeki etkinliğiyle skor üretti. Oyunu dengede tutan Daçka karşısındaki Anadolu Efes, Chris Singleton‘ın dış şutlarıyla skor üretmeye çalıştı. Maçın ilk 10 dakikasını 24-14 önde geçen Darüşşafaka Tekfen’de Gary Browne 10 dakikada 10 sayı buldu.

İkinci çeyreğe 8-0‘lık seriyle giren Anadolu Efes, Krunoslav Simon’un üçlük isabetleriyle ayakta kaldı ve farkın açılmasına izin vermedi. Deplasman ekibi bu bölümde öne geçmeyi de başardı: 30-31. Hırvat oyuncu etkinliğini sürdürürken ikinci çeyrekte oyun temposu durgundu. Soyunma odasına önde giden ekip ise 38-39‘luk skorla Anadolu Efes oldu.

İkinci yarıda kontrollü başlayan taraf Darüşşafaka Tekfen olurken Anadolu Efes cephesi kopuk bir görüntü çizdi. Rakibin başarısız hücumlarını hızlı hücumlarla değerlendiren Daçka, 48-43‘lük skor avantajını bir kez daha eline aldı. Johnny Hamilton da bu bölümde kısaların servislerini etkili değerlendirip çift hanelere yükseldi.

Dördüncü çeyreğin sonunda bol bol çizgiye gelerek son bölüme 58-49 önde giren Daçka, skor avantajını devam ettirdi. Sertleşen maçta Chris Singleton, ilerleyen bölümde beş faulle oyun dışı kaldı. Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman’ın da iki teknik faulle oyun dışı kaldığı son çeyrekte Darüşşafaka Tekfen, son 03:29’a 66-64 önde girdi.

Gary Browne’ın yıldızlaştığı son bölümde arka arkaya sayılar bulan ev sahibi ekip, maçı 81-71 kazandı ve yarı finale çıktı.

Yarı final müsabakaları, 14-16 Şubat tarihleri arasında Ankara Spor Salonu’nda oynanacak.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir