Solgar Vitamin Türkiye Kupası final maçında Darüşşafaka Tekfen ile Fenerbahçe Beko karşı karşıya gelirken maçtan 74-71 galip ayrılan Fenerbahçe Beko turnuvanın şampiyonu oldu.

Karşılaşmaya Gary Browne ve Jordan Hamilton’ın sayılarıyla başlayan Darüşşafaka Tekfen’e Nando De Colo ve Fenerbahçe Beko ile karşılık veren Fenerbahçe ilk üç dakikayı 5-4 önde geçti. İlerleyen dakikalarda Nikola Kalinic’in sayılarıyla farkı 5 sayıya çıkartan Sarı Lacivertli ekip skoru 9-4’e yükselti. Çeyreğin son bölümünde takım halinde bulduğu sayılar ile farkı kapatan Darüşşafaka Tekfen çeyreğin bitimine 2 dakika 50 saniye kala skoru eşitledi. (11-11) Bu dakikadan sonra takımlar sayı bulmakta zorlanırken ilk çeyreği Fenerbahçe Beko 13-11 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Johnathan Hamilton’ın sayılarıyla başlayan Darüşşafaka skorda 14-13 öne geçti. İlerleyen dakikalarda takımlar karşılıklı sete set hücumlar ile sayı bulurken çeyreğin son bölümünde Nando De Colo ile Fenerbahçe Beko oyun üstünlüğünü eline geçirdi ve farkı tekrar beş sayıya kadar çıkarttı. (27-22) Bu dakikanın ardından Kartal Özmızrak ve Erkan Veyseloğlu ile sayılar bulan Darüşşafaka Tekfen skoru eşitledi ve takımlar soyunma odasına 30-30 ile gitti.

TrendBasket / Mert İşleyen

Üçüncü çeyreğe Nando De Colo’nun art arda şut isabetleriyle başlayan Fenerbahçe Beko farkı bir anda yedi sayıya kadar çıkarttı. (32-39) İlerleyen dakikalarda Doğuş Özdemiroğlu’nun önderliğinde toparlanan Darüşşafaka Tekfen farkı eritti ve çeyreğin bitimine bir dakika kala skorda 46-45 öne geçti. Son bölümde takımlar pota altından sayılar bulurken bu çeyreği Darüşşafaka rakibi Fenerbahçe Beko karşısında 48-47 önde kapattı.

Dördüncü çeyreğe Hamilton’ın basketiyle başlayan Darüşşafaka Tekfen skorda durumu 50-47’ye getirdi. İlerleyen dakikalarda takımlar karşılıklı sayılar bulurken maçın bitimine son beş dakika kala Darüşşafaka’nın rakibi karşısında 59-57 üstünlüğü sürdü. Çeyreğin son bölümünde Bobby Dixon ile bulduğu üç sayılık isabet ile öne geçen Fenerbahçe Beko skoru 64-61’e getirdi. Bu dakikadan sonra takımlar karşılıklı sayılar bulurken Fenerbahçe Beko maçın son bir dakikasına Jan Vesely’nin basketiyle 68-66 önde girdi. Son saniyelerdeki serbest atışları da sayıya çeviren Kostas Sloukas skoru 70-66’ya getirdi. Bu sonuçla Fenerbahçe Beko, Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda rakibi Darüşşafaka Tekfen’i 74-71 yenerek şampiyon oldu.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir