Solgar Türkiye Kupası yarı final mücadelerinin ilk maçında Darüşşafaka Tekfen ile Galatasaray Doğa Sigorta kozlarını paylaşırken maçtan galip ayrılıp finale çıkan ekip 85-71 skorla Darüşşafaka Tekfen oldu. 

Karşılaşmaya Zach Auguste’nun pota altından bulduğu sayılar ile başlayan Galatasaray, Göksenin Köksal’ın da skora katkı sağlaması ile skoru 4-0’a getirdi. İlerleyen dakikalarda Köksal’dan gelen sayıların devam etmesiyle farkı 7 sayıya çıkartan Sarı-Kırmızılı ekip ilk çeyreği 20-13 önde kapatmasını bildi.

İkinci çeyreğe Doğuş Özdemiroğlu’nun art arda serbest atışlarıyla başlayan Darüşşafaka Tekfen pota altından bulduğu sayılar ile de skoru dengeledi. (20-20) İlerleyen dakikalarda Hamilton’dan sayılar bulmaya devam eden ekip maçta ilk kez öne geçti. (24-22) Bu dakikadan sonra maçtaki ağırlığını yükselten Darüşşafaka takım halinde bulduğu sayılar ile farkı 5 sayıya kadar çıkarttı. (33-28) Çeyreğin son bölümünde Galatasaray Doğa Sigorta maça tekrar ortak olurken soyunma odasına da 1 sayı farkla 38-37 önde girmeyi başardı.

TrendBasket / Mert İşleyen

Üçüncü çeyreğe iki takım karşılıklı boş hücumlar ile başlarken Darüşşafaka Tekfen, Kartal Özmızraklı’dan bulduğu sayılar ile maçta üstünlüğü eline geçirdi. İlerleyen dakikalarda sayılarına devam eden Özmıraklı ile farkı arttıran Darüşşafaka son çeyreğe Galatasaray Doğa Sigorta karşısında 56-50 önde girdi.

Son çeyreğe Berk Demir ve Kartal Özmızraklılı’dan gelen sayılar ile başlayan Darüşşafaka farkı maçta ilk kez çift haneli sayılara çıkartmayı başardı. (61-50) İlerleyen dakikalarda etkili oyununa devam eden Özmızraklı ile maçtaki kontrolünü elinden bırakmayan Darüşşafaka bitime son 3 dakika 47 saniye kala skordaki üstünlüğünü sürdürdü. (75-67) Maçın devamında yakaladığı üstünlüğü bırakmayan Darüşşafaka Tekfen rakibi Galatasaray Doğa Sigorta karşısında sahadan 85-71 ayrıldı ve Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda finale yükselen ilk ekip oldu.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir