Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nın ikinci yarı final maçında Fenerbahçe Beko ile Türk Telekom kozlarını paylaşırken maçtan 83-81’lik skorla galip ayrılan Fenerbahçe Beko finale yükseldi. 

Karşılaşmaya Muhammed Baygül’ün sayılarıyla başlayan Türk Telekom’a Nikola Kalinic’in üç sayılık basketiyle cevap veren Fenerbahçe Beko ilk dakikalarda skorda 3-2 öne geçti. İlerleyen dakikalarda oyunun kontrolünü art arda attığı üç sayılık isabetler ile eline alan Başkent temsilcisi skoru ilk beş dakika içerisinde 18-11’e kadar getirdi. Çeyreğin son bölümünde Melih Mahmutoğlu’nun oyuna girmesiyle oyundaki dengeyi yeniden kuran Sarı Lacivertliler Ali Muhammed’in de skora katkıda bulunması ile farkı eritti ancak ilk çeyreği Türk Telekom karşısında 23-21 geride kapattı.

İkinci çeyreğe Melih Mahmutoğlu’nun art arda sayılarıyla başlayan Fenerbahçe  Beko maçta uzun süre sonra öne geçmeyi başardı. (23-25) Bu dakikadan sonra Nick Johnson ve Kyle Wiltjer’ın sayılarıyla skordaki üstünlüğünü tekrar eline alan Türk Telekom farkı altı sayıya çıkarttı ve skor tabelasını 33-27’ye getirdi. Çeyreğin son bölümünde takımlar karşılıklı sayılar bulurken Türk Telekom rakibi Fenerbahçe Beko önünde soyunma odasına üç sayı farkla 48-45 önde gitti.

TrendBasket / Mert İşleyen

Üçüncü çeyreğe Muhammed Baygül’ün üç sayılık isabetiyle başlayan Türk Telekom skoru 51-45’e getirdi. İlerleyen dakikalarda Nando De Colo’nun sayılarıyla farkı eriten Fenerbahçe Beko çeyreğin ilk üç dakikasını 54-51 geride geçti. İlerleyen dakikalarda iki takım karşılıklı sayılar bulurken Türk Telekom Nick Johnson ve TJ Campbell’ın art arda üçlükleri ile farkı 5 sayıya çıkarttı. (66-61) Çeyreğin son bölümünde Kostas Sloukas ve Ahmet Düverioğlu ile sayılar bulan Fenerbahçe Beko farkı eritirken son çeyreğe takımlar 69-69 eşitlikle girdi.

Son çeyreğe takımlar karşılıklı isabetsiz atışlar kullanırken çeyreğin ilk dört dakikasında isabet bulan takım olmadı. İlerleyen bölümde Türk Telekom bu sessizliği Muhammed Baygül’ün serbest atışları ile bozarken skor Başkent ekibi lehine 71-69’a yükseldi. Maçın son bölümünde iki takım maçtaki dengeyi bozmakta güçlük çekerken faul atışları maçın kaderini belirledi ve Fenerbahçe Beko, Nando De Colo’nun attığı serbest atışlar ile maçtan 83-81 galip ayrıldı ve Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda finale yükselen ikinci takım oldu.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir