Sırbistan ve Fransa’nın Samsun kadrosu belli oldu! | TBF U16

Fransa’nın ve Sırbistan’ın Samsun kadrosu belli oldu!

30 Ocak’ta Samsun’da düzenlenecek  TBF U16 Turnuvası’na artık sayılı günler kaldı. U16 seviyesinin en prestijli organizasyonlarından birisi olan TBF U16’da, birçok önemli takım yer alıyor. U16 ve U15 takımlarımızın yanı sıra Fransa, Sırbistan, Litvanya gibi çok önemli ülkeler bu turnuvada mücadele edecek. Samsun’daki turnuvaya az bir süre kala da takımların kadroları yavaş yavaş netleşiyor. Öncelikle Sırbistan ile başlayalım.

Sırbistan bana göre bu turnuvanın önemli favorilerinden. Kadrolarında da iki tane çok önemli pota altı oyuncusu bulunduruyorlar. Filip Petrusev (’00) ve Marko Pecarski (’00) muhtemelen Sırbistan’ın bu turnuvadaki en büyük kozları olacaklar. Ama önemli de bir eksikleri var. Amerika’da bulunan Balsa Koprivica (’00) Samsun’da yok. Baklım Koprivica’nın yokluğunda Sırp takımı neler yapabilecek? İşte Sırpların Samsun kadrosu:

Marko Pecarski, Bogdan Nedeljkovic (Mega Leks), Dejan Marjanac (Sark Vizura)

Alen Smajlagic, Mihajlo Stojanov (Kotez), Matija Jovanovic, Bogdan Rutesic, Uros Isailovic (Partizan)

 Veljko Radakovic (Novi Sad Vojvodina), Zoran Paunovic, Lazar Vasic (Kızılyıldız), Lua Cerovina, Matija Maksimovic (Polet Ratina)

Bogdan Trifunovic (Nis Nibak), Dalibor İlic, Marko Sekulic (Igokea), Filip Petrusev (Spanija), Nikola Ivovic (Francuska)

Gelelim Fransızlara. Fransızların kadrosunda yer alan oyuncuları pek tanıdığım söylenemez, ancak öyle bir eksikleri var ki şahsen Samsun’da yer almamasına çok üzüldüm. INSEP formasıyla Adidas Next Generation’un Kaunas etabında müthiş işler yapan Sekou Doumboya (’00), Samsun’da yer alamayacak. Özellikle de Killian Tillie (’98) ve Yves Pons (’99)’un yokluğunda Kaunas’ta yaptığı işlerle gerçekten büyük beğeni toplamıştı. Bakalım Doumbaya’sız Fransa takımı Samsun’da neler yapacak? İşte Fransa’nın da kadrosu:

Joel Ayayi (Elan Bearnais), Josaphat Bilau (Cholet), Lucas Bourhis (Gravelines Grand Fort BCM)

YOhan Choupas (St Charles), Marko Coudreau (State Marseillais UC), Yovo Dossou (ES Chalon)

Quentin Klingelschmitt (Besancon Basket), Theo Maledon (SPO Rouen), Babacar Niasse (ES Chalon)

Johan Randriamananjara (Saint Charles), Guedi Youssouf-Huard  (ES Chalon)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler