Sırbistan U18 Milli Takımı, Samsun’da düzenlenecek olan Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası’na katılmama kararı aldı.

30 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek olan U18 Avrupa Şampiyonası için takımlar katılım konusunda çekimser yaklaşımlarını vurgularken, Sırbistan turnuvaya katılmama kararı aldı.

Sırbistan Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’deki politik durum sebebiyle endişelerini dile getiren oyuncu velileri ve federasyon yetkilerinin görüş alışverişi sonucunda, Türkiye’deki ön görülemeyen olaylardan sakınmak için turnuvaya katılmama kararı alındığı belirtildi. Her şeye rağmen madalya hırslarının sürdüğü vurgulanan açıklamada, FIBA Avrupa idaresinin kararını değiştirmesi beklendiği vurgulandı.

Öte yandan Sırbistan Basketbol Federasyonu Başkanı Dragan Djilas iseFIBA Avrupa’nın turnuvanın Türkiye’de oynanamaması yönünde karar almasını bekliyoruz. Oyuncularımızı ve ailelerini belirsizlik ortamından korumak için federasyon olarak böyle bir karar aldık. Kararımızı FIBA Avrupa komisyonuna ve işbirliği içinde olduğumuz diğer federasyonlara ilettik.” dedi.

Diğer Avrupa Şampiyonası katılımcılarından İspanya ve Litvanya gibi ülkelerinde oyuncuları ve velilieri arasında turnuvaya katılıma şüphe ile bakıldığı belirtildi.

Cengizhan Muratoğlu

Türk ve Yugoslav basketbolu, altyapılar hakkında her şey... twitter: @muratogluc

Website:

4 Comments

 1. Atahan - 21/07/2016

  şerefsizler. fazla söze gerek yok. şu kötü vaziyetten bile kendine pay çıkarmaya çalışır bu şerefsizler.

 2. Recep - 21/07/2016

  Başka bir ülke bu açıklamayı yapsa haklılar derdim fakat Avrupa'nın göbeğinde insan avına çıkan kansızların bu açıklaması hiç samimi gelmiyor. Bence amaç son yıllarda kendilerine altyapı turnuvalarında İspanya ile birlikte en büyük rakip konumuna gelen ülkede düzenlenecek turnuvanın hazır fırsat doğmuşken önüne geçmek.

 3. Atahan - 21/07/2016

  Turgay başkanın dik duruş sergilemesi lazım. Bu turnuva samsunda oynanacak! 2 takım bile gelse orada oynansın bu turnuva. Böyle bir fırsatçılık yok.

 4. Ozan - 21/07/2016

  Adamlar haklı ben de olsam istemem milli takımımın bu denli karışık bir ülkeye gitmesini ama sorun şu, hangi ilke güvenli

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir