Sırbistan, Makedonya karşısında zorlanmadı!

Cm2YQrDW8AQmsvE
tbf.org.tr

Turgut Atakol Turnuvası’nda dördüncü gün başladı. Günün ilk karşılaşmasında Sırbistan ve Makedonya karşı karşıya geldi. Maçtan galip ayrılan taraf 89-63’lük skor ile Sırbistan oldu.
Maçın ilk sayıları Sırbistan’ın en önemli isimlerinden olan Stefan Lazarevic‘ten geldi. 2014 U18 Avrupa Şampiyonası’nda en iyi beşe seçilme başarısı gösteren Lazarevic, Makedonya karşısında net sorumluluklar aldı. Bunun bir diğer nedeni de takımın en önemli iki oyuncusunun bu karşılaşmada oynamamasıydı. Sırbistan koçu Aleksander Bucan, bu mücadelede Vasilije Vucetic ve Ilija Dokovic‘i dışarıda bırakma kararı aldı. Dakikalar ilerledikçe Makedonya, takımın en iyi oyuncusu olan Andrej Magdevski ile etkili olmaya çalışsa da Lazarevic ve 5 numaralı oyun kurucu Stefan Simic‘i durduramadılar ve periyodu 21-14 önde tamamlayan ekip Sırbistan oldu. İkinci çeyrek ile birlikte Makedonya yine Magdevski ile etkili olmaya çalıştı. Magdevski’ye bir parantez açmak gerekiyor. Yıldızlar kategorisinde isminden fazlasıyla söz ettirmeyi başaran Magdevski, beklenen patlamayı bir türlü yapamamıştı. Bu şekilde geçen çeyreğin ardından da farkı daha da açan Sırbistan, özellikle içeriden Nikola Pavlovic‘in de katkılarıyla soyunma odasına 46-31 önde giden taraf oldu.
Maçın ikinci yarısı itibariyle Sırbistan’ın geniş rotasyonu devreye girdi. 6 numaralı oyuncuları Slobodan Jovanovic ile ile sayılar üreten Sırbistan, Marko Radovanovic‘i de devreye soktu. Makedonya takımı farkı bir ara tek hanelere indirdi ancak yeterli olmadı. Sırbistan, son çeyreğe 21 sayı farkla 69-48 önde gitti. Son çeyrekte ise iki takım da rahat bir oyun ortaya koydu. Sırbistan’ın altı oyuncusunun çift hanelere çıkması dikkat çekiciydi. Geniş rotasyonlarının da yardımıyla farka koşan Sırplar, sahadan 89-63 galip ayrıldı ve günü galibiyet ile kapattı. Makedonya ise oynadığı dördüncü karşılaşmasından da mağlubiyet ile ayrıldı.

İSTATİSTİKLER |

serbia
tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler