Sintek, Litvanya İkinci Ligi ekiplerinden BC Jonava’nın isim sponsoru oldu!

Endüstriyel Kurulum, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri firması Sintek, Litvanya İkinci Ligi ekiplerinden BC Jonava’nın yeni isim sponsoru oldu.

Kulüp tarafından yapılan resmi açıklamada Litvanya Spor Üniversitesi ile Jonava Spor Kulübü’nün yaptığı iş birliğinin ardından Türk firması Sintek’in de kulübün yeni sponsorları arasına girdiği belirtildi.

Litvanya Spor Üniversitesi’nde yaptığı çalışmalar ile bilinen Koç Murat Didin ve Sintek temsilcisi Onur Atakay, Jonava’da bir araya geldi.

Atakay, “Türkiye ve Litvanya dil farklılığı nedeniyle birbirleriyle iletişim kuramayabilir fakat basketbol ile iletişim kurabiliriz. Jonava’nın bir parçası olduğum için gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Litvanya’yı ikinci evi olarak gören Koç Didin’in konu hakkındaki sözleri ise şu şekilde:

“Türkiye’de altyapı hızla gelişmekte. Çeşitli sporlar için açık alanlar inşa ediliyor. Büyük bir eforun ortaya koyulduğunu görüyorum. Diğer ülkelerden çok fazla iş teklifi aldım fakat fikirlerimi ve deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Jonava Spor Kulübü’nün gelişeceğinden şüphem yok.”

BC Jonava, bu sezon Zalgiris, BC Rytas gibi devlerin mücadele ettiği Litvanya basketbolunun en üst seviyesine (LKL) çıkmak adına mücadele verecek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler