Ettore Messina önderliğinde yeniden yapılanan Olimpia Milano, yeni transferi Shelvin Mack için basın toplantısı gerçekleştirdi.

Olimpia Milano’ya liderlik edeceğini ve takımın pardeki koçu olacağını söyleyen Shelvin Mack, Ettore Messina’nın varlığının Milano’ya geliş kararını kolaylaştırdını vurguladı.

Kariyerinin tamamını NBA’de geçiren ve ilk kez Avrupa’da boy gösterecek 29 yaşındaki Shelvin Mack’in açıklamaları şu şekilde:

Daha gelişmiş bir rol fırsatı arıyordum. Hala iyi zamanımdayım, takas olduğum zorlu bir sezondan geliyorum. EuroLeague oldukça rekabetçi bir lig ve her zaman bir seçenekti. Buraya oynayan bir çok arkadaşım var. Koç Messina, bana ne yapmak istediğini, kültürü ve Milano’nun kazanma geleneğini açıkladı. Mükemmel bir birliktelik olacağını düşündüm.

Bulunduğum her takımda hemen hemen lider oldum. Oyun kurucu olmanın bir parçası da topu elinde tutmak, tempoyu ve oyunu belirlemek. Ben ve Sergio Rodriguez, takıma liderlik edeceğiz. Kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağım. Bazı maçlarda daha fazla skor yaparken bazı maçlarda ise takım arkadaşlarımı oyuna daha fazla dahil edeceğim.

Her oyun kurucu biraz koç zihniyetine sahiptir. Kendimi bir basketbol bağımlısı olarak görüyorum. Gelecekte koç olabilirim, ayrıca insanlara yardım etmeyi de seviyorum.

EuroLeague için çaylak olabilirim ama korkum yok. Hazırlıksız olduğunuzda korkarsınız ama ben hazırlanacağım. Keza İtalya Ligi için de geçerli. Çok fazla bilgim yok ama kendi araştırmamı yapacağım, rakipler üzerinde çalışacağım ve hazır olacağım.


Shalvin Mack’in açıklamalarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Onur Çelikten

Twitter: @mrcelikten - E-posta: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir