Shaquille O’Neal: ”Ben Simmons, etrafındaki oyuncuları tıpkı LeBron gibi olumlu etkiliyor”

Fatih Emre Arslan/TrendBasket

Henüz çiçeği burnunda Hall of Fame olan Shaquille O’Neal, Philadelphia 76ers’in birinci sıradan seçmiş olduğu Ben Simmons’un, son şampiyon Cleveland Cavaliers’ın süperstarı LeBron James’e benzediğini söyledi.

Philadelphia 76ers’a yakın bir kaynak olan CSN Philly’den muhabir Jessica Camerato, dört kez NBA şampiyonluğuna ulaşmış O’Neal’a Ben Simmons hakkında ne düşündüğü ile ilgili bir soru götürdü ve aldığı dönüt şu şekilde oldu:

“LeBron tipinde bir oyuncu. LeBron etrafındakileri olumlu yönde etkiliyor. Pas dağıtımı yapıyor, küçük, yani maç içinde dengelerin değişebileceği ufak şeyleri yapıyor. Simmons da bu şekilde bir oyuncu.”

Ben Simmons gibi LSU çıkışlı olan Shaq, daima oyunu domine eden, pivot olmasına karşın oyunu yönlendiren bir oyuncuydu ancak Simmons’un böyle olmadığı düşünüldüğü için eleştirildiğini de söyleyen Shaq, sözlerine şu şekilde devam etti:

“LSU’dayken onun oyuna ağırlığını koyup, takımını taşıyamadığı konusunda ciddi eleştiriler alıyordu. Ancak o henüz çok genç. Çok zeki bir basketbolcu ve bu yöne de eğilebilir ve eğilecektir de.”

Simmons, her ne kadar eleştirilse de, 19.2 sayı ve 11.8 ribaund ortalamalar ile LSU’yu sezon boyu peşinden sürüklemeye çalışmış ve LSU’ya göre daha başarılı olan Duke’un yıldızı Brandon Ingram’ı geçip NBA Draft 2016’da birinci sıradan seçilmişti.

LSU ise sene içerisinde bir türlü arkasına rüzgarı alamamış ve 19 galibiyet, 14 mağlubiyet ile beklenenlerin altında kalmıştı.


Kaynak | Jessica Camerato/CSN Philly

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Kobe Bryant ve hayatı değişen bir çocuğun hikayesi | #NBA

Dünya basketbol tarihinin en önemli yıldızlarından biri olan Kobe Bryant'ın vefatının üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Bu bir yılın üzerine onlarca insan, Kobe Bryant ile...

Bozidar Maljkovic: ”Michael Jordan, Avrupa’da 16 sayı ortalama ile oynar”

Avrupa Basketbolunda tam 41 yıl boyunca koçluk yapmış ve kariyerinde üç EuroLeague şampiyonluğu bulunan Bozidar Maljkovic'in söylediği sözler gündem oldu. Eski NBA oyuncusu John Salley,...

#NBA’de 11 yeni pozitif vaka ve Washington’ın uzun süren sessizliği

Coronavirus salgınının hız kesmeden devam ettiği bu günlerde dünyanın en popüler basketbol organizasyonundan da pozitif vaka haberleri gelmeye devam ediyor. NBA yönetimi 13-21 Ocak tarihleri...