NBA’in efsane isimlerinden Shaquille O’Neal, gündemin bir numaralı maddesi LeBron James hakkında kendi kariyeri üzerinden açıklamalarda bulundu.

Hall of Fame olan isimlerden Shaq, takımını finale taşısa da finalde Golden State Warriors tarafından süpürülen LeBron James hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Üç şampiyonluk kazandıktan sonra herkes dördüncüyü kazanamayacağımı söyledi. Ben de kazandım. Dördüncüyü kazandıktan sonra başka kazanamayacağımı söylediler. Ben de yüzük peşinde koştum. Phoenix, Cleveland, Boston… LeBron zaten bir efsane, üç tane yüzüğü var. Şu anda mantalitesi, büyük ihtimalle dördüncü yüzüğü Stephen Curry kazanmadan kazanmalıyım şeklindedir. Fakat ben onun yerinde olsaydım dördüncü, beşinci veya altıncı yüzük için uğraşmazdım. Çünkü çok da fark etmeyecek. Sadece konuşacak başka bir konu olacak. O zaten bir efsane, Michael Jordan’la birlikte en iyi tartışmalarında yer alıyor. Yani kendini kanıtladı.”

LeBron James, dokuz senedir NBA Finali’ne kalıyor ve ikisi Miami Heat’te biri de Cleveland Cavaliers’ta olmak üzere üç şampiyonluğu bulunuyor. Bu yaz serbest kalacak LeBron’un nereye gideceği büyük merak konusu.


Efekan Ozener

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir