Shane Larkin uyandı, Anadolu Efes, Herbalife Gran Canaria sınavında hata yapmadı! | #GameON

THY Euroleague’in 22. haftasında Herbalife Gran Canaria’yı konuk eden Anadolu Efes, mücadeleden 93-74 galip ayrıldı.

Anadolu Efes ilk beşi: Shane Larkin – Krunoslav Simon – James Anderson – Adrien Moerman – Bryant Dunston

Herbalife Gran Canaria ilk beşi: Clevin Hannah – DJ Strawberry – Xavi Rabaseda – Kim Tillie – Ansejs Pasecniks

Karşılaşmada perdeyi Simon açtı. Beş sayı ile karşılaşmayı açan Simon, hücumda direksiyona geçerken Efes’in hücumlarının verimliliğini artırdı. Savunmada da etkili olan Anadolu Efes, rakibine ilk sayı şansını başlangıçtan yaklaşık iki buçuk dakika sonra verdi. Simon’un direksiyonda olduğu Anadolu Efes, maçta üstünlüğü ele aldı ve rakibini çembere dahi yaklaştırmadı. Yay gerisinden ritim bulan Herbalife Gran Canaria, maçın içinde kaldı ve farkı tek hanelerde tuttu. Üstün bir çeyrek geçiren Efes, ikinci çeyreğe 26-19 önde girdi.

İkinci çeyreğe 10-0’lık seri ile başlayan Gran Canaria, maçta ilk kez öne geçmeyi başarırken Anadolu Efes çeyrekteki ilk sayılarını yaklaşık dört dakika sonra buldu. Shane Larkin ile ilk yarının son bölümünde yeniden öne geçen Efes, üstünlüğünü yine yitirse de Larkin ile oyunda kalmaya devam etti. Savunmada etkili olmaya çalışan temsilcimiz, rakibinin ritmini bozamayınca soyunma odasına 43-46 geride gitti.

İkinci yarıya Simon’un üçlüğü ile başlayan Efes, oyunda ve skorda yine geride kalırken Doğuş Balbay’ın oyuna dahil olup savunmada fitili ateşlemesiyle 7-0’lık seri yakaladı ve maçta yeniden öne geçti. Çeyrek devamında üstünlüğü ele alan Anadolu Efes, iki topluk farkı yakalayıp korudu ve karar çeyreğine 69-60 önde girdi.

Final çeyreğine Moerman’ın isabetleri ile başlayan Anadolu Efes, farkı çift hanelere çıkarırken oyunu rahat bir şekilde önde götürdü. Lacivert beyazlılar, rahatlığı abarttığı bölümde fark tek haneye inerken oyunda yeniden kontrolü ele almayı başaran lacivert beyazlılar, mücadeleden 93-74 galip ayrıldı ve iç sahada üst üste beşinci kez kazandı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler