Shane Larkin son bölümde dümene geçti, Anadolu Efes sürprize izin vermedi!

İstanbul’a taşınan EuroLeague playoff serisinde Anadolu Efes ile Olimpia Milano karşı karşıya geldiler.

Anadolu Efes ilk beşi: Vasilije Micic , Shane Larkin, Elijah Bryant, Adrien Moerman, Tibor Pleiss

Olimpia Milano ilk beşi: Sergio Rodriguez, Shavon Shields, Devon Hall, Ben Bentil, Kyle Hines

Tıklım tıklım dolu bir Sinan Erdem’de oynanan serinin üçüncü maçı beklendiği üzere sert başladı. Sakatlığı bulunan Sergio Rodriguez ilk beş başlarken Anadolu Efes’te de Krunoslav Simon ile Rodrigue Beaubois kenarda idi. Vasilije Micic oyun kurucu pozisyonunda fark yaratırken Tibor Pleiss ilk çeyreğe imzasını attı. 14-0’lık seri yakalayan temsilcimiz üçlüklerle vitesi artırdı. İlk çeyrek 25-17 skorla tamamlandı.

Üçlük denemekten vazgeçmeyen Olimpia Milano fark açıldıkça üçlükleriyle farkı eritmeye bu çeyrekte de devam etti. Tibor Pleiss’ın ardından Adrien Moerman da haneye skor yazarak etkili katkılarda bulundu. Bir ara basketbolseverlere blok partisi izleten takımlardan Milano farkı bir ara üç sayıya kadar indirdiyse de top kayıpları, parkeye hakim olan gerginlik Anadolu Efes’in oyuna hakimiyet kurmasına yardım etti.

İkinci çeyrek Milano’nun istediği gibi giderken Buğrahan Tuncer’in oyuna girip kritik anda üçlüğü bulmasıyla maç bir anda döndü. Karşılaşmadaki en büyük fark, 14 sayı, bulundu. Shane Larkin serbest atış çizgisinden akşamın açılışını yaparken Milano da yine yeniden farkı Devon Hall’un üçlüğüyle tek haneye indirdi. İlk yarı 42-35 skorla geçildi.

7 sayıya kitlenen bir üçüncü çeyrek izledik. Periyod skoru 7-7 berabereyken Shane Larkin’in canı üçlük atmak istedi, Sinan Erdem’i ayağa kaldırdı. Dengenin bozulduğu mücadelede 4-0’lık seri yakalayan Milano farkı tek topa kadar yeniden indirdi. Düşük skorlu geçen çeyreğin son bir dakikasına girilirken skor 57-54’ü gösteriyordu. Olimpia Milano’nun çeyreğe hakim olduğu periyod 59-56 skorla tamamlandı.

Maçın başından beri parkeye hakim olan çekişme mücadelenin son bölümünde tavan yaptı. Anadolu Efes skordaki üstünlüğünü ilk kez kaybederken Adrien Moerman’ın dengeyi getiren isabeti tüm salonu bir kez daha ayağa kaldırdı. Takım arkadaşı gibi ilk çeyrekten önemli anlarda önemli katkılarda bulunan Tibor Pleiss bir de takımını öne geçirdi.

Artık nefeslerin tutulduğu, heyecanın doruklara ulaştığı mücadelede son bir dakikaya 74-65 skorla girildi. Maç boyu üçlüklerle skora tutunan Milano son bölümde kaçırdığı üçlüklerle de geriye düştü. Shane Larkin’in dümene geçtiği, son bölümde parkede alev aldığı maçın kazananı da 77-65 skorla Anadolu Efes oldu.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 25-17
  2. çeyrek: 42-35
  3. çeyrek: 59-56
  4. çeyrek: 77-65

Karşılaşmanın bireysel istatistikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler