Anadolu Efes’in süper yıldızı Shane Larkin de ING Basketbol Süper Ligi‘nin halen ertelenmemesi konusunda şahsi fikirlerini içeren bir açıklama yaptı.

Kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama metni yayımlayan Shane Larkin, ING Basketbol Süper Ligi’nin ertelenmesi yerine maçları seyircisiz oynatmanın yeteri kadar güvenli bir çözüm olmadığını dile getirdi.

Larkin’in açıklamaları şu şekilde:

“Bu kararı alan kimseye coronavirus’ü nasıl kontrol etmeleri gerektiği noktasında saygısızlık yapmak niyetinde değilim ancak diğer tüm ligler ertelenmiş ya da askıya alınmışken Türkiye Ligi’nin halen devam etmesinin nedenini anlayamıyorum. Maçların kapalı kapılar ardında oynanmasının durumu biraz daha güvenli hale getirdiğini biliyorum ama bu yeterince güvenli DEĞİL. Bir basketbolcu olarak sahaya çıkıp rekabet etmekten daha fazla keyif aldığım bir şey yok ama virüs her geçen gün daha büyük bir tehlike haline geliyor. Bu nedenle önümüzdeki maçlar oynanmaya değmez. Bu tamamen kendi fikrim ve birçok oyuncunun benimle benzer fikirleri paylaştığını biliyorum. Herkesin güvenliğinin öncelikli olmasını istiyorum ve liglerin virüsle ilgili daha kontrollü bir noktaya gelene kadar askıya alınmasının en iyi karar olduğunu düşünüyorum.”


Kaynak: Shane Larkin

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir