Anadolu Efes’in yıldız oyuncusu Shane Larkin, Türk vatandaşlığına geçip A Milli Takımımız’a dahil olduktan sonra açıklamalarda bulundu.

DHA tarafından yayınlanan röportajda Shane Larkin, Milli Takım ve NBA’deki milli yıldızlarımızla ilgili şu şekilde konuştu:

 “Ersan İlyasova, Cedi Osman ve Furkan Korkmaz ile şu ana kadar tanışma fırsatım olmadı. Onlarla birlikte oynayacağım için mutluyum. Birlikte iyi işler başaracağımıza inanıyorum”

Larkin, NBA’den tekrar Avrupa’ya dönüşünü de şu şekilde anlattı:

“Avrupa, benim için oynama konusunda daha iyi bir fırsattı. NBA’de fazla süreler alma şansı bulamadım. Oyuncu olarak gelişim göstermek, yapabildiklerimi daha iyi noktaya getirmek için Avrupa’ya geri döndüm. Burada geçirdiğim her yıl, gelişim gösterdiğimi düşünüyorum.”

Kobe Bryant’ın ölümü sonrası da demeçler veren Larkin, şunları söyledi:

 “Kobe Bryant’ın Lakers formasıyla emekli olduğu yıl, ona karşı oynama fırsatım olmuştu. O benim için inanılmaz bir deneyimdi. Lakers’a karşı oynadığımızda bizim soyunma odamıza geldiğini hatırlıyorum. 22 yaşındaydım o dönemde. Bize, ’inanmaya ve sıkı çalışmaya devam edin, hayatta her şey mümkün’ diyerek tavsiyelerde bulunmuştu. Yaşananlar çok trajikti. Tavsiyelerini asla unutmayacağım, o her zaman bir efsane olarak kalacak”


Röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir